Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 14 Mayıs 2021

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatında, önceki gün gerçekleşen sert düşüş sonrası toparlanma belirtileri gözlemlendi. BTC ile birlikte düzeltme yaşayan popüler altcoin fiyatlarında da çok ciddi yükselişlerin gelmesi, kripto para yatırımcılarını sevindirdi. 14 Mayıs Cuma günü itibarıyla piyasa değerine göre ilk 10 içinde yer alan kripto paraların hemen hemen hepsi değerlendi.

  Güne damgasını vuran BTC ve altcoin gelişmelerini özel haberimizden takip edebilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Kripto para yatırımları ile dikkatleri üzerinde toparlayan Virginia merkezli iş zekası şirketi MicroStrategy, BTC alımlarına bir yenisini daha ekledi. Dev şirket Bitcoin rezervine 271 BTC daha eklediğini duyurmasıyla piyasa üzerinde de olumlu bir harekete yol açtı. 

  Öte yandan bir başka Bitcoin yatırımlarıyla öne çıkan Square şirketinden gelen açıklamalar da piyasada endişeye yol açtı. Ödeme şirketi Square’in baş yatırım sorumlusu Amrita Ahuja, Financial News’e daha fazla Bitcoin satın alma planlarının bulunmadığını söyledi.

  Bloomberg Emtia Stratejisti Mike McGlone, Bitcoin’i ciddi şekilde düşürmek için Elon Musk’ın bu hamlesinin yeterli olmadığını aktardı. Kripto para piyasası yorumcuları, Tesla CEO'sunun sektör üzerinde büyük etki yaratan rahat tavırlarını hedef aldı. Barstool Sports Kurucusu Dave Portnoy de Musk'ın Bitcoin'in fiyatını bilerek düşürmeye çalıştığını ileri sürdü.

  Bitcoin madencilerinin, bir blok üretmek için birbirleriyle ne kadar fazla rekabet etmesi gerektiğini gösteren ‘zorluk derecesi’ tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Altcoinlerde ise Dogecoin’in kurucu ortaklarından Jackson Palmer ve geliştiricisi Billy Markus, son tweetlerinde Elon Musk’a uyarılarda bulundu. 

  ABD’nin en büyük kripto para borsası olan ve halka arz olarak tarih yazan Coinbase, DOGE’u listeleyeceklerini açıkladı. Coinbase, halka arz olan bir şirket olarak zorunlu kılınan finansal verilerini bugün resmen açıkladı. BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes, Ethereum’un gelecekte Bitcoin’i geçebilme ihtimalini yüzde 30 olarak değerlendirdi

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Sert düzeltme sonrası toparlanma belirtileri gösteren BTC fiyatı, borsalardan gelen verilere göre 50.616 dolardan işlem görmeye devam ediyor. Lider altcoin Ethereum fiyatındaki yüzde 4.65 oranındaki artış yatırımcıları sevindirirken günün en çok kazandıran projesi yüzde 27.47 artışla Dogecoin (DOGE) oldu. Piyasada en değerli ilk 10 içindeki tüm kripto paralar pozitif görünüme geçti. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle