BTC’de düzeltme bitti mi? Credible Crypto açıkladı

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 7 Eylül tarihindeki düşüşünde 9 bin dolardan fazla değer kaybetti. Popüler analist Credible Crypto, kriptoların buna rağmen ayı piyasasına girmediğini düşünüyor. Analiste göre en kötü düzeltme bitti ve altcoinler alım fırsatları sunuyor.

  7 Eylül tarihi, kripto para piyasaları için önemli gelişmelerin yaşandığı bir tarih olarak geride kaldı. Tüm kripto para piyasası, El Salvador’da yürürlüğe giren Bitcoin (BTC) yasasına odaklanmışken, akşam saatlerinde başlayan geri çekilmede BTC 9 bin dolardan fazla değer kaybetti. Bu düşüşle 43 bin dolar seviyesinin altına sarkan BTC, daha sonra toparlanıp 46 bin dolar seviyesinin üzerine çıkmış olsa da piyasalar haliyle bu düşüşten ciddi şekilde etkilendi. Ancak bazı analistler, bu düşüşlerin yalnızca “fiyat düzeltmesi” olduğunu düşünüyor.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Credible Crypto, Düşüşlerin Endişe Değil Umut Getirdiğini Düşünüyor

  Bu analistlerden biri olan ve piyasalarda “Credible Crypto” ismiyle bilinen popüler analist, BTC’deki sert değer kaybına rağmen kriptoların ayı piyasasına girmediğini düşünüyor. Analist böyle bir geri çekilmenin beklendiğini ve geri çekilmede görülen fiyat seviyelerinin 2 aydır takip edildiğini ifade etti. Bu nedenle analist, yatırımcıların endişelenmemesi gerektiğini söyledi. Hatta Credible Crypto’ya göre yatırımcıların bu düşüşten dolayı endişelenmesi değil, umutlanması gerekiyor.

  Başarılı Tahmini Üzerinden Yeni Tahminini Paylaştı

  Twitter üzerinden konuya ilişkin fiyat analiz ve tahminlerini paylaşan popüler analist, paylaşımlarında daha önce başarılı olduğu bir tahmin grafiğine de yer verdi. Credible Crypto, Haziran ayında henüz piyasada Mayıs ayındaki çöküşün etkileri devam ederken, BTC’nin dik bir düzeltme yaşayacağını ancak bundan önce 50 bin dolar seviyesine ulaşacağını öngörmüştü. Bu tahmininde başarılı olan Credible Crypto’nun yeni tahmin ve analistleri, BTC’nin yeniden 50 bin doların üzerine çıkacağına işaret ediyor.

  Analistin İlk Tercihi XRP

  Popüler analist Credible Crypto, paylaştığı tahmin ve analizlerinde en büyük düzeltmenin geride kaldığını ifade ediyor. Analiste göre altcoinler bu düşüşle birlikte alım fırsatı sundu. Konuya ilişkin olarak Credible Crypto “Altcoinlerin çoğunun alım bölgelerine ulaştığını düşünürsek, katliamın en kötüsünün bittiğini düşünüyorum” sözlerini dile getirdi. Ayrıca ünlü analist, alım fırsatı konusunda altcoinlerde ilk tercihinin de XRP olduğunu ifade etti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle