Kripto Para

Microsoft ile SHIB ortaklık mı kuruyor?

  Dünyanın en büyük yazılım ve teknoloji şirketlerinden biri olan Microsoft’un resmi Twitter hesabından yapılan “köpek temalı” paylaşım, beraberinde birçok söylentiyi de getirdi. Bu paylaşım ile birlikte Microsoft’un, Shiba Inu’yla (SHIB) bir ortaklık kuracağı iddiaları güç kazandı.

  Kripto para piyasalarında 2021 yılında popüler hale gelen köpek temalı ve şaka tabanlı kripto para birimleri, zaman içinde attıkları ortaklık adımlarıyla dikkat çekti. Bu alanda Shiba Inu (SHIB), son olarak İtalya’daki fast food restoranı Welly’s ile kurduğu ortaklıkla gündeme geldi. Şaka coin’leri ve şirketler arasındaki ortaklık adımları heyecan uyandırmaya devam ederken, bu kez heyecanlandıran bir paylaşım dev yazılım ve teknoloji şirketi Microsoft’tan geldi. Microsoft’un paylaşımı, “Shiba Inu ile ortaklık” iddialarını güçlendirmeye başladı.

  Microsoft’un “Köpekli” Paylaşımı Dikkat Çekti

  Son dönemlerde Metaverse ve yapay zeka alanlarındaki girişimleri ile dünyanın en çok konuştuğu şirketlerden biri haline gelen Microsoft’un resmi Twitter hesabından bir paylaşım yapıldı. Kripto para piyasasını karıştıran bu paylaşımda “Teams toplantılarında iki tür köpek vardır” ifadeleri yer aldı. 10 milyondan fazla Twitter takipçisi olan Microsoft’un paylaşımında online Teams toplantılarına atıfta bulunularak dile getirilen bu ifadeler, Shiba Inu (SHIB) ile ilgili söylentileri de beraberinde getirdi. Daha sonra Teams platformunun resmi hesabından gelen yanıt, bu söylentileri güçlendirdi.

  Şaka Coin Yatırımcıları Heyecanlandı

  Microsoft tarafından yapılan bu paylaşıma, Teams platformunun resmi Twitter hesabından gelen yanıtta ise “Köpeklerin katıldığı toplantılar on kat daha güzel oluyor” sözleri yer aldı. Microsoft’un bu paylaşımı ile tam olarak ne mesaj verdiği henüz bilinmiyor. Ancak başta SHIB toplulukları olmak üzere, şaka coin toplulukları bu paylaşımların altına binlerce yorum yazdı. Bu kişiler arasında Dogecoin (DOGE), Baby Doge, Floki Inu (FLOKI) gibi varlıkların yatırımcıları da yer aldı. Ancak iddialarda en fazla ön plana çıkan varlık Shiba Inu oldu.

  Ortak Bir Metaverse Adımı Gelir Mi?

  Microsoft’un paylaşımı sonrası, dev şirketin Shiba Inu ile bir ortaklık kuracağı ya da bir anlaşmaya varacağı iddiaları gündeme gelmeye başladı. Bilindiği üzere Microsoft, Metaverse evreninde geniş adımlar atmaya başlamış ve bu konudaki gelişmelerini de gizli tutmayarak açıklamıştı. Bir diğer yandan Shiba Inu’nun da yakın zamanda Metaverse arazi satışları duyurusu yaptığı biliniyor. Tarafların, “Metaverse” odaklı bir anlaşma sağlayabileceği iddiaları yoğun olarak tartışılıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle