Kripto Para

BTC balinaları devrede! 34 bin BTC transfer edildi

  Kripto para ve Blockchain takip ve analiz platformu Whale Alert, 5 Ağustos tarihinde devasa Bitcoin (BTC) transfer hareketliliği tespit etti. Raporlara göre bu tarihte BTC balinaları 33 bin 853’ten fazla Bitcoin’i bilinmeyen cüzdanlara taşıdı.

  Kripto para piyasalarında hareketli dönemler tekrar görülmeye başladı. Mayıs ayında piyasalar ciddi bir çöküş yaşadı ve bu aşamadan sonra, Temmuz ayı sonlarına kadar kripto paralar pozitif anlamda bir eğilim gösteremedi. Her ne kadar bu süreçte yukarı yönlü hareketlilikler olsa da bunlar kalıcı olamadı. Temmuz sonlarında ise başta Bitcoin (BTC) olmak üzere birçok kripto para pozitif bölgede ciddi hareketlilikler sergiledi. Piyasada olumlu fiyat gelişmeleri yaşanırken, balinaların da sabit durmadığı görüldü.

  Kripto Paralar ve Balinalar

  Kripto para piyasasında balina hareketlilikleri yakında takip ediliyor. Zira balina hareketlilikleri sektör ya da söz konusu kripto para birimi adına gelecekte neler olabileceğine dair ipuçları verebiliyor. Bu nedenle örneğin balinaların birikime geçmesi, piyasalarda pozitif karşılanıyor. Tam tersi durumda balinaların ellerindeki kripto paraları satması da olası bir satış baskısı için endişe oluşturuyor. Bu yönde, kripto para ve Blockchain takip ve analiz platformu Whale Alert çok ciddi bir balina hareketliliği tespit etti.

  Yapılan Transfer İşlemlerinin Boyutu

  Whale Alert, BTC balinalarının 5 Ağustos tarihinde yaklaşık 20 saatte arka arkaya yapılan 3 işlem ile 33 bin 853’ten fazla Bitcoin’i bilinmeyen cüzdanlara taşıdığını tespit etti. 3 farklı işlemde gerçekleştirilen transfer işlemlerinde 4 farklı BTC cüzdanı kullanıldı. Whale Alert, söz konusu transfer işlemlerinin ilk ikisinde 11 bin 325’er Bitcoin, son işlemde de 11 bin 203 Bitcoin taşındığını raporladı.

  Toplamda 1,4 Milyar Dolarlık BTC Transferi

  BTC balinaları tarafından söz konusu transfer işlemi gerçekleştirildiğinde bilinmeyen cüzdanlara aktarılan BTC’lerin (33 bin 853 BTC) 1 milyar 394 milyon 743 bin 600 dolara denk geliyordu.  Whale Alert transfer işlemini raporladığında BTC 41 bin 600 dolar seviyesinde işlem görüyordu.

  BTC 40 bin dolar üzerinde mücadele vermeye devam ediyor. Çift yönlü hafif dalgalanmalar görülmeye devam ederken, birçok analist BTC’nin bu bölge üzerinde kalmaya devam edebileceğini ifade ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle