Kripto Para

BTC ağında 458 bin işlem beklemede! Fiyatı nasıl etkiler?

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında düşüş sinyalleri dikkat çekerken ağdaki tıkanıklık rekor düzeye ulaştı. Mempool verilerine göre BTC ağında şu anda 458 binden fazla işlem bekleme durumunda. Peki, BTC fiyatı bundan nasıl etkilenir?

  Bitcoin ağı rekor seviyede bir tıkanıklıkla gündeme geldi. Daha önce görülmemiş seviyede işlem beklemeye geçti. Mempool raporuna göre BTC ağında 458 binden fazla işlem beklemede. Özellikle düşük değerli işlemlerin onaylanmasında BTC ağının karşılaştığı zorluklar bir kez daha dikkat çekti.

  Lider kripto para birimi BTC blockchain ağında ciddi bir tıkanıklık yaşanıyor. Blockchain üzerindeki her bir blok sabit büyüklükte olduğundan içerebileceği işlem sayısı sınırlıdır. İşlem taleplerinde bir artış olduğunda bu talepler bloğun kapasitesini aşarsa Mempool üzerinde birikim oluşur. Bu birikim daha düşük işlem ücretleri seçenler için gecikmeli işlem onayı yaratır.

  BTC Blok Tıkanıklığı Rekor Seviyeye Çıktı

  BTC blok doluluğu, ağ işlemleri eklenen ücrete dayalı olarak öncelik verildiğinden daha düşük ücretli işlemlerin birikmesi anlamına gelir. Blok zinciri ağında yüksek ücretler daha hızlı onaylanırken düşük ücretli işlemler Mempool üzerinde uzun süreler boyunca kalabilir. Bu tıkanıklığın BTC fiyatında çok ciddi bir etkisinin olması beklenmiyor.

  Geçen haftadan beri izlenen BTC fiyat performansını yorumlayan uzmanlar düşüş trendinin beklentiler dahilinde olduğunu belirtiyor. Lider kripto para birimi 25 Ağustos’tan beri 26 bin doların hemen üstünde işlem görüyordu. Ağustos sonunda 27 bin 635dolara kadar tırmanan BTC eylül ayında geleneği bozmadı ve düşüş sinyalleri yaktı.

  BTC Popülerliği ve Benimsenmesi Artıyor

  Analistler, 27 bin dolar seviyesindeki güçlü direnci aşmakta zorlanan BTC’de ikinci bir denemeye kadar düşüş öngörüyordu. Ağda tıkanıklık yaşanırken piyasa duyarlılığı nispeten sabit kaldı ve küçük boğa eğilimleri göstermeye devam ediyor. BTC ağında blok doygunluğu endişe yaratsa da uzmanlara göre BTC fiyatındaki yükseliş trendi sürüyor. Blok tıkanıklığı ayrıca BTC popülerliğinin ve benimsenmesinin arttığına işaret ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle