Kripto Para

Solana ağına 9 milyar dolarlık yatırım!

  Kripto para sektöründe yatırımlarını giderek arttıran ve 2 milyar dolardan fazla fon hazırlayan Andreessen Horowitz (a16z), yeni bir yatırımla gündeme geldi. Solana tabanlı kripto cüzdanı Phantom toplamda 9 milyon dolarlık yatırım aldı…

  Son dönemde kripto para dünyasında adından sık sık söz ettiren Solana tabanlı dijital cüzdan Phantom, A serisi yatırım fonlamasında 9 milyon dolar topladı. Bu yatırımların liderliğinde ise girişim sermayesi şirketi Andreessen Horowitz (a16z) vardı. Fonlama turu, kripto para basınında da geniş yankı buldu. 

  Edinilen bilgilere göre fonlama turunda Andreessen Horowitz dışında şu yatırımcılar da yer aldı: Variant Fund, Jump Capital, DeFi Alliance, Ethereum Vakfı, Solana Vakfı Compound, Audius, Lolli ve Coinbase kurucularından Garry Tan.

  Solana Ağını Kullanıyor

  Fonlama turu hakkında yapılan açıklamada fonun, Phantom ekibinin büyütülmesinde ve platforma yeni özellikler katılmasında kullanılacağı ifade edildi. Ekip ayrıca bu fon sayesinde diğer blockchain tabanlı projelere yatırım yapabilecek. Phantom kripto para cüzdanının kurucuları Brandon Millman, Chris Kalani ve Francesco Agosti’den oluşuyor. 

  Nisan 2021 tarihinde beta versiyonunu başlatan platform,  Solana ağında çalışıyor. Beta sürümden bu yana 40 bin kişilik popülasyon kazanan Phantom, aynı zamanda Serum ve Solana’dan 500 bin dolar hibe aldı. Böylelikle son dönemin en çok dikkat çeken kripto para projelerinden biri olan Phantom cüzdanın kullanıcı sayısı da giderek artıyor. 

  FTX Borsası ile Bağlantılı

  Fonlama turunun ardından topladıkları yatırım miktarı hakkında konuşan Brandon Millman, Phantom cüzdan kurucusu olarak şunları söyledi: “Dünyanın çoklu zincir tarafına hareket ettiği bir dönemde, katılımcılardan gelen bu yoğun ilgi, ekibimizin ürettiği DeFi cüzdanının büyük kitleler için tasarlandığını gösteriyor. Bu ürün, piyasadaki ona benzeyen diğerlerinden farklı olarak kullanıcılara değer katmak için benzersiz bir konumda…” Phantom, FTX kripto para borsasından direkt olarak SOL, USDC, USDT gönderilmesine olanak sağlayan FTX Pay ile entegre edildi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle