Kripto Para

BlockFi kullanıcılarına yanlışlıkla yüzlerce BTC gönderildi

  ABD’de oldukça popüler olan, Bitcoin (BTC) ve kripto para uygulaması BlockFi, çok ciddi bir hata yaparak gündeme geldi. Uygulama Mart ayı promosyon ödemelerinde kullanıcılarına, USD yerine yanlışlıkla Bitcoin gönderdi. BlockFi konuya ilişkin açıklamada bulundu ve “yanlış miktar” ifadesini kullandı.

  Özellikle ABD’de kripto para kullanıcıları tarafından yaygın şekilde kullanılan BlockFi uygulaması, çok ciddi bir hata yaptı. Uygulama tüm dünyada kripto para yatıranlara sunduğu faiz fırsatları ile tanınıyor. Ayrıca BlockFi’nin promosyon ödemeleri yapması da birçok yatırımcının bu platformu tercih etmesinin etkenleri arasında yer alıyor. BlockFi, Mart ayı promosyon ödemelerini 31 Mayıs tarihine kadar gerçekleştirecekti. Promosyon ödemeleri kapsamında uygulama USD yerine aynı miktarda Bitcoin (BTC) gönderdi.

  BlockFi Hata ve Uyarı Mesajı Paylaştı

  Platformun kullanıcıları Mart ayı içinde USD bazında belli bir ticari hacmi aştığı için ek ödüller ile teşvik edildi. 18-31 Mart tarihleri arasında devam eden bu promosyonun ödemeleri ise 31 Mayıs tarihine kadar devam edecekti. Hesaplarına USD aktarılmasını bekleyen birçok kullanıcının hesabına USD yerine BTC aktarıldı. BlockFi platformu 14 Mayıs tarihinde bir açıklamada bulundu. Açıklamada bazı katılımcılara “yanlış miktarda” bonus gönderildiği ifade edildi. 

  Skandalın Bilançosu Çok Büyük

  Promosyon ödemelerinden yararlanan BlockFi kullanıcılarının çok büyük bir kısmı platform tarafından yapılan bu uyarı ve hata mesajını daha görmeden hesaplarına aktarılan servet değerlerindeki Bitcoin’leri çekti. Hatanın tamamı kendisine ait olan BlockFi uygulaması, buna rağmen kullanıcılarını tehdit ederek Bitcoin’lerin iadesini talep etti. Reddit platformu üzerinde yapılan paylaşımlarda platformun yapmış olduğu hata bilançosunun ne derece büyük olduğu görülebiliyor. Bir kullanıcıya 700 USD yerine 700 Bitcoin gönderildiği ortaya çıktı. Bu miktar, işlemin gerçekleştiği tarihte yaklaşık 34 milyon dolara denk geliyordu.

  Platforma Tepkiler Büyüyor

  BlockFi uygulaması bu skandalın ardından kullanıcılarını yasal yollarla tehdit etmeye başladı ve para çekme limitini 100 BTC ile sınırladı. Bu miktar bile birçok insanın hayatını değiştirmeye yetebilir. Kullanıcılar ise hata kendilerinde olmamasına rağmen paralarını çekemedikleri için tepki göstermeye başladı. Uygulama sosyal medyada şikayet ve eleştiri yağmuruna tutuldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle