Kripto Para

Teksas’ta FCA’ya rağmen BTC madencilik tesisi kurulacak

  Kripto para piyasalarının son dönemlerdeki en önemli gündem konularından biri kripto para madenciliği. Bu konuda bir adım da Bitcoin Madencilik Konseyi üyesi de olan Argo Blockhain’den geldi. Şirket, İngiltere’den gelen açıklamalara rağmen, Teksas’ta madencilik tesisi kuracak. Üstelik Argo Blockchain bu adım için Galaxy Digital’den kredi de kullanacak.

  Kripto para piyasalarında uzun zamandır gündem olan ve her dönem kripto paraların birim fiyatına kadar doğrudan ya dolaylı olarak etki eden madencilik konusu son haftalarda daha sık gündemde. Zira Mayıs ayında başta Çin olmak üzere üst üste bu konuyla ilgili gelen açıklamalar, piyasanın seyrini net şekilde değiştirdi. Bu nedenle de kripto para madenciliği konusunda atılan adımlar, gelen açıklamalar daha çok dikkat çeker oldu. Kripto para madenciliği konusunda son olarak Argo Blockchain’den bir adım geldi.

  Argo, FCA’nın Açıklamalarına Rağmen Kararlı

  Bitcoin Madencilik Konseyi üyesi de olan Argo Blockchain, Teksas’ta bir madencilik tesisi kurmaya hazırlanıyor. İngiltere Finansal Davranış Otoritesi (FCA), kripto para borsalarına karşı sert bir tavır takınmaya başladı ve bu alanda duruşunu gösterdi. Ancak Argo Blockchain, FCA’nın söz konusu açıklamalarına ve duruşuna rağmen madencilik tesisi konusunda adım atma kararı aldı. Argo Blockchain, Teksas’ta tesis kurarken bir de Galaxy Digital’den ciddi ölçüde kredi kullanacak.

  Teksas Madenciler İçin Avantajlı Görünmeye Başladı

  FCA’nın açıklamalarına rağmen Argo Blockchain’in böyle bir girişimde bulunması dikkatleri çekti. Şirket, madencilik konusunda ağlarını genişletmeyi hedefliyor. Bu nedenle şirket, son dönemlerde madencilik konusunda yeni bir durak olabileceği konuşulan Batı Teksas’ta bir operasyon kurmayı planlıyor. Bu konuda Teksas bölgesi de bir süredir madencileri bölgeye çekebilmek için çeşitli uğraşlar veriyordu. Bölgede her ne kadar elektrik kesintileri yaşanıyor olsa da Teksas’ta ucuz enerji avantajının olması, madenciler için bölgeyi avantajlı kılabiliyor.

  Argo, Kredi İçin Bitcoin’lerini Teminat Gösterdi

  Argo Blockchain şirketi daha önce Teksas’tan 320 dönüm arazi satın almıştı. Operasyonlarını da buraya taşıyacak olan şirket, tesis kurabilmek için elindeki Bitcoin’leri (BTC) teminat göstererek Galaxy Digital’den 20 milyon dolarlık kredi aldı. Argo Blockchain CEO’su Peter Wall, BTC’leri teminat göstererek ayrıca Bitcoin tutmaya kararlılıklarını göstermiş olduklarını ifade etti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle