Kripto Para

Binance CEO’su CZ delist ettiği proje ile tartıştı

  Dev kripto para borsası Binance, dünkü duyurusunda Mithril (MITH) kripto para projesini delist etmişti. Mithril ekibinin bu hamleye rest çekip varlıklarını geri istemesi üzerine Binance CEO’su Changpeng Zhao dikkat çeken açıklamalar yaptı…

  Kripto para piyasasında konsolidasyon süreci devam ederken sektörde önemli gelişmeler yaşanıyor. İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance dünkü duyurusuyla dikkat çekmişti. Yapılan değerlendirmeler sonucu dev borsa, dört altcoin projesini delist ettiğini duyurdu. 

  Delist edilen projeler arsında Mithril (MITH) altcoini de vardı. Dev borsanın duyurusunun ardından Mithril ekibinden yanıt gecikmedi. Mithril kurucuları, Binance’e ödediği 53 milyon dolar değerinde 200 bin Binance Coin’i (BNB) geri istediklerin söyledi. Mithril söz konusu BNB’leri 2018 yılında Binance borsasında listelenmek için verdiklerini itiraf etti. 

  Mithril Ekibine Cevap Verdi 

  Kripto para dünyasının tanınmış isimlerinden Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), sosyal medya hesabı üzerinden Mithril ekibine yanıt verdi: “BNB’lerinizi istediğiniz yazınızı gördükten sonra yorumladım. İşte size ve topluluğa referans olması için imzaladığımız sözleşme maddesi. Sözleşme şartlarını siz bozana kadar genellikle sözleşme gizliliğini gözetiriz. Tokenler için sigorta depozitosu, geliştiricileri teşvik etmek için var.”

  Mithril projesinin neden borsadan çıkarıldığına parantez açan CZ, fiyat ve toplulukta beklentilerini karşılayamadığını söyledi. Mithril token fiyatının tetikleyici seviyelerin çok altında olmasına dikkat çeken CZ, “Web siteniz çevrimdışı. Neredeyse 2 yıldır topluluğunuzu tweetlemediniz veya güncellemediniz. Ekibimizin doğru kararı verdiğine ve tamamen hakkımız dahilinde hareket ettiğine inanıyorum. Saygılarımızla.” yanıtını verdi. 

  MITH Fiyatı Dibe Vurdu

  Binance CEO’sunun paylaştığı sözleşme koşulları, kripto para yatırımcılarının dikkatinden kaçmadı. Buna göre altcoin fiyatı peş peşe 15 gün boyunca 0.13 dolar seviyesinin yarısına kadar düşmüşse Binance projeyi delist etme hakkını kullanabiliyor. Ayrıca borsa veya kullanıcılar altcoin projesi üzerinde önemli bir olumsuz etki gördüklerinde Binance’in proje tarafından yatırılan sigorta depozitosunun tamamını veya herhangi bir kısmını ek bir ücret olarak düşme hakkına sahip olacağı belirtiliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle