Kripto Para

Elon Musk, Bitcoin başaracak dedi piyasa yükselişe geçti

  En büyük kripto para birimi Bitcoin fiyatındaki belirsizlik devam ediyor. Kripto para destekçisi Elon Musk, Twitter’dan yaptığı son paylaşımıyla yine piyasada “pump” etkisi yaratmayı başardı. İşte detaylar…

  Kripto para piyasasında FTX krizinin yarattığı olumsuz ortamın etkileri görülmeye devam ediyor. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) yeni haftaya düşüş sinyalleri göstererek başladı. Dünyanın en zengin insanı olarak kabul edilen Elon Musk’ın kripto paralar hakkındaki yorumu, piyasadaki dengeleri bir kez daha değiştirmeye yetti. 

  Ünlü milyarder, sosyal medya hesabından Bitcoin’in eninde sonunda başarılı olacağını söylerken, kripto para destekçilerinden büyük beğeni topladı. FTX borsasının iflas başvurusunda bulunmasından sonra bir de hack olaylarıyla gündeme gelmesi, kripto para piyasasını kötü etkiledi. Twitter’ı satın almasıyla dikkat çeken Elon Musk, kripto paralarla ilgili paylaşımlarına bir yenisini daha ekledi. Musk, iflas eden FTX eski CEO’su SBF’nin ABD seçimlerinde demokratları desteklemesini de gündemine taşıdı. 

  Bitcoin Boğa Piyasası Başlayacak Mı?

  Bitcoin’in geleceği hakkında pozitif açıklamalarda bulunan dünyanın en zengin insanı, kripto para piyasasının yeniden yükselişe geçmesini tetikledi. Twitter sosyal medya platformunun yeni patronu Elon Musk, sosyal medyadaki Bitcoin boğa piyasası tartışmasına katıldı. Kripto para topluluğunda öne çıkan “Bitcoin bir yıl önce 69 bin dolardı, şimdi 16 bin dolar… Başka bir yılda nerede olacak?” Bitcoin bence iyi olacak.” paylaşımına Elon Musk’tan yanıt geldi.

  Her seferinde kripto paralara olan güvenini ve inancını dile getiren ünlü milyarder, bir kez daha Bitcoin maksimalistliğine soyundu. Elon Musk toplulukta gündem olan tartışmaya “Bitcoin başaracak ancak uzun bir kış olabilir.” yorumuyla dahil oldu. BTC destekçisi Elon Musk’ın bu paylaşımından önce satış baskısı yaşayan Bitcoin ve kripto paralarda yeniden yükseliş hareketi görüldü

  Bitcoin Fiyatında Son Durum 

  Yeni haftaya negatif sinyaller ile başlayan en büyük kripto para birimi Bitcoin, yeniden toparlanma sinyalleri göstermeye başladı. Lider kripto para, haberin yazıldığı anda 16.751 dolarlı fiyat seviyelerinden işlem görüyor. Tecrübeli analistler BTC’de yeniden yükseliş hareketinin güç kazanabilmesi için 20 bin dolarlık psikolojik direncin kırılması gerektiğini belirtiyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle