Kripto Para

Elon Musk’tan “Matrix” temalı DOGE paylaşımı!

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Dogecoin (DOGE) ile ilgili tweet atmaya devam ediyor. Musk bu kez de dünyaca ünlü Matrix filminin baş karakterleri üzerinden yapılmış olan bir MEM paylaşımı ile dikkatleri çekti.

  2021 yılında bir dönem için kazandığı “dünyanın en zengin insanı” unvanı ile tüm dikkatleri çeken ve ardından kripto para piyasalarında büyük bir popülarite yakalayan Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, paylaşımlarına devam ediyor. Daha önce Bitcoin (BTC), Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) ile ilgili paylaşımlarda bulunan ancak ismi DOGE ile özdeşleşen Musk, bir kez daha Dogecoin ile ilgili esprili bir tweet paylaştı. Musk, paylaşımında bu kez Matrix filminden yararlandı.

  Elon Musk Twitter üzerinden yaptığı paylaşımında takipçilerine ve birçok kripto para yatırımcısına aslında bir de çağrıda bulundu. Musk, tüm dünyadaki fiziki para görüşünden artık vazgeçilmesi gerektiğine vurgu yaptı. Ünlü milyarder bunu yaparken de Dogecoin üzerinden esprili bir paylaşım yapmayı tercih etti.

  Elon Musk’ın Paylaşımı Ne Anlatıyor?

  Elon Musk söz konusu görselin olduğu paylaşımını “And finally” (Ve sonunda) notu ile paylaştı. Görselde, Matrix filminde Laurence Fishburn’un canlandırdığı “Morpheus” karakteri Shiba Inu başlıve Keanu Reeves’in canlandırdığı “Neo” karakteri de ona bir soru soruyor. Görselde Neo, Shiba Inu’ya (Morpheus’a) “Dogecoin geleceğinin çok para kazanıp kazanılamayacağını” soruyor ve aslında DOGE’un “gerçek para” olduğunu vurguluyor. Musk, bu paylaşım ile aslında insanların fiziki paralara odaklanmamaları gerektiğinin altını çiziyor.

  Elon Musk ve Daha Önceki Matrix Paylaşımı

  Elon Musk, Twitter üzerinden ilk kez Matrix içerikli bir paylaşımda bulunmuyor. Ünlü milyarder aslında daha önce de Matrix ile ilgili paylaşımlarda bulunmuştu. Bunlardan en ikonik olanı da Mayıs 2020’de gerçekleşmişti. Söz konusu paylaşımında Musk, filmin en bilindik sahnesi olan “kırmızı hap – mavi hap” sahnesine gönderme yapmıştı. Musk paylaşımında “Kırmızı hapı al” ifadesine yer vermişti.

  Musk’ın bu paylaşımı, bazı topluluklar tarafından çok benimsenmişti. Zira paylaşımın, toplulukları sözde yalanlara karşı harekete geçirmeyi hedeflediği düşünülmüştü. Bu paylaşımdan yaklaşık bir yıl sonra Musk, geçtiğimiz hafta “The B Word” konferansında hükümeti “nihai şirket” olarak tanımlamış ve “Bence hükümete ve sektöre ayrı olarak bakmak yanlış bir ikilem” sözlerini dile getirmişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle