Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 11 Haziran 2021

  Kripto para piyasasında kısmen durgun bir grafik çizen Bitcoin, 11 Haziran Cuma gününde yatırımcıların beklediği patlamayı bir türlü gerçekleştiremedi. Benzer şekilde piyasa değerine göre en büyük ilk 10 kripto para birimi içinde yer alan popüler altcoin fiyatlarında da düşük volatilite dikkat çekti.

  Kripto para piyasasında etkisi olabilecek günün öne çıkan Bitcoin ve altcoin gelişmeleri ile fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Uluslararası Para Fonu (IMF), El Salvador’un Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul etmesinden rahatsızlık duyduğunu açıkladı. IMF, BTC’yi yasallaştıran El Salvador’un büyük finansal ve yasal sorunlarla karşı karşıya kalacağını söyleyerek bu hamleyi eleştirdi. 

  Bitcoin madenciliğinin doğaya yaptığı etki üzerine tartışmalar artarken Bitcoin Mining Council isimli madencilik konseyi hayata geçti. MicroStrategy patronu Michael Saylor, Bitcoin eğitimini teşvik etmeyi amaçlayan konseyin başkanı olurken, Elon Musk’a bu konseyde herhangi bir görev verilmedi. 

  Teksas Bankacılık Departmanı tarafından yayınlanan açıklamada, eyalet tarafından denetlenen bankaların bundan sonra müşterileri adına kripto para depolama hizmeti verebileceği belirtildi. Deneyimli analist Mike McGlone, kripto para piyasasında yaşanan son düşüşün boğa piyasasının devam edeceğinin sinyali olduğunu söyledi.

  Çin Halk Bankası’nın eski Başkanı Zhou Xiaochuan, ülkenin, reel ekonomiye hizmet etmek için kripto para birimlerine daha fazla yoğunlaşmasının faydalı olacağını aktardı. Güney Afrikalı milyarder Magda Wierzycka, son röportajında sert ifadeler kullanarak Tesla CEO’su Elon Musk’ı kendi kazancı için piyasayı manipüle etmekle suçladı.

  Hollanda Merkezi Planlama Bürosu Direktörü Pieter Hasekamp, hükümetin Bitcoin’i ve diğer kripto paraları hemen yasaklaması gerektiğini açıkladı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Bitcoin vadeli işlemlerine ilişkin yatırımcı bülteni yayınlayarak yatırımcılara önemli uyarılarda bulundu. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre Bitcoin fiyatında değişim oranı yüzde 0.82 artış gözüküyor. 37.302 dolardan işlem gören BTC fiyatında olduğu gibi Binance Coin (BNB) fiyatında da yüzde 0.63 oranında artış yaşanıyor. Diğer popüler altcoin projeleri olan ETH, ADA, DOGE, XRP, DOT ve UNI fiyatındaki düşüş hareketi devam ediyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle