Kripto Para

BTC madencilerinin satışları dibe vurdu

  Kripto para piyasasında Bitcoin fiyatı yatay seyir çizerken BTC madencilerinin durumu gündeme geldi. Kripto para veri analiz firması Glassnode, Bitcoin madenci satışlarının son dört ayın en düşük seviyesine gerilediğini duyurdu…

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) geçtiğimiz dönemde ani bir düşüş yaşayarak adeta çakılmış ve yatırımcısını endişelendirmişti. Bir süre sonra ABD Başkanı Joe Biden’ın sermaye kazancı vergisine zam yapacağı söylentilerinin etkisiyle düşüş hareketi daha da hızlandı. BTC fiyatındaki düşüş, uzun pozisyon açan yatırımcıların tasfiye olmasına yol açtı. 

  Yeni haftaya yükselişle başlayan Bitcoin fiyatı kısa sürede kayıplarını geri kazanmayı başardı. Bitcoin fiyatındaki hızlı geri toparlanmanın sebeplerini araştıran uzmanlar çok çarpıcı detayları gözler önüne serdi. Blok zincir dünyasında kripto para verilerini analiz eden Glassnode, zincir üstü göstergeler ile sağlıklı bir görünüm olduğuna işaret etti. 

  BTC Madencilerinin Satışları Mercek Altında 

  Kripto para uzmanları, Bitcoin fiyatında önümüzdeki dönemde yükselişin devam edebileceğini söylerken, analizlerine devam etti. Zincir üstü analiz şirketi Glassnode imzalı son Bitcoin raporunda da dikkat çekici detaylara yer verildi. Bu paylaşıma göre Bitcoin madencileri tarafından yapılan son BTC satışları gözler önüne serildi. 

  Paylaşılan grafiğe göre BTC madencilerinin sattığı yedi günlük ortalama Bitcoin sayısı, son aylarda ciddi oranda düşüş göstermeye başladı. Kripto para madencilerinin ortalama satışları, son dört ayın en düşük seviyesine kadar gerilemesiyle dikkatleri çekti. Madencilerin sattığı BTC sayısında azalmanın detayları incelendi. 

  Glassnode Raporuna Göre BTC Madenci Satışları

  Bitcoin madencilerinin satışlarının azalması, kripto para uzmanları tarafından Bitcoin fiyatında yükseliş bekledikleri şeklinde yorumlanıyor. BTC fiyatının yükseleceğini bekleyen madenciler bu nedenle satmak yerine biriktirmeyi tercih ediyor. Bu durum kripto para yatırımcılarının da beklentileriyle uyuşuyor. 

  Kripto para borsalarına aktarılan BTC sayısında düşüş yaşandığı da gözler önüne serildi. Borsalara aktarılan Bitcoin miktarı, genellikle satış yapılacağını gösterdiği için yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. BTC balinaları birikimlerini genellikle soğuk cüzdanlarda sakladığı için borsalara yatırım yapıldığında satış baskısı artıyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle