Kripto Para

Bloomberg analisti konuştu: “Bu nedenle BTC fiyatı dipte”

  Bloomberg’in kıdemli analisti Mike McGlone’dan Bitcoin yatırımcılarını sevindirecek açıklama geldi. Petrol ile BTC kıyaslamasında bulunan ünlü analist, BTC fiyatının dipte olduğunu ve bir değer deposu olarak ivme kazandığını söyledi.

  Bitcoin (BTC) ve kripto para analizleri ile topluluğun yakından takip ettiği Bloomberg’in kıdemli analisti Mike McGlone, paylaştığı bir analizle kripto topluluğunu hareketlendirdi. Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda McGlone, BTC fiyatının dipte olduğunu söyledi.

  McGlone’a Göre 2022 Yılı Tarihi Öneme Sahip!

  Yükselen enflasyon ve ABD Merkez Bankasının (FED) agresif faiz politikasına atıfta bulunan McGlone, 2022 yılının farklı bir yıl olabileceğini öne sürdü. Bu yılı tarihsel bir yıl olarak gören McGlone, “Bitcoin, bir değer deposu olarak ivme kazanıyor” ifadeleri ile değerlendirmede bulundu.

  McGlone, “Bu bağlamda tarih 2022’yi FED’in para politikasında agresif bir şekilde sıkılaştığı ve Bitcoin’in altın ve ABD Hazine tahvillerine küresel bir değer deposu olarak katıldığı bir yıl olarak görebilir” açıklaması ile savını destekliyor. Bu senaryo için tarih bile veren ünlü analist, Eylül ayında GSYİH ve faiz oranlarında beklenen artışın buna neden olacağını söyledi.

  BTC ve Ham Petrol Kıyaslaması Yaptı

  Eylül ayına yönelik beklentileri yorumlayan McGone, analizinin devamında BTC grafiği ile ham petrolle bir kıyaslamada bulundu. Kıdemli analist ham petrolde düşüş beklediğini söyledi ve bu durumun Bitcoin’in toparlanmasında rolü olacağını belirtti.

  Ham petrol ve BTC fiyatı arasında kurduğu korelasyonu ise analist, “FED’in enflasyonla mücadelesini cesaretlendiren, enerji fiyatlarının yılın ilk yarısındaki hızlı yükselişiydi. FED’in bu mücadelesinde faiz artırımına gitmesi Bitcoin’e olumsuz yansıdı ve düşüşler görüldü.” ifadeleri ile anlattı.

  “Bitcoin Değeri Uzun Bir Boğa İçin Ucuz”

  Ham petrol değerlendirmesi sonrasında BTC grafiğini yorumlayan McGlone, “BTC grafiğine baktığımızda, Bitcoin’in MA100 ortalamasında şimdiye kadarki en düşük seviyede konsolide olduğunu görüyoruz. Burada dikkate değer olan şey, Bitcoin’in 20 bin dolarlık seviyesinde 2018-2019’da yaklaşık 5 bin dolar ve 2015’te 300 dolar seviyelerinde olduğu biri benzer bir temel oluşturmasıdır.” dedi.

  Bu benzerlik nedeniyle Bitcoin’in ucuz olduğunu söyleyen McGlone, “Bu bağlamda Bitcoin’in 20 bin dolarlık seviyesi diğer yıllarda oluşan temeli desteklemektedir. Buradan çıkan sonuç ise halihazırda Bitcoin değerinin uzun bir boğa piyasası için ucuz olduğudur.” ifadelerini kullandı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle