Kripto Para

Dev Alman bankası yeni lisansla kriptolara yeşil ışık yaktı

  Almanya’nın önde gelen bankalarından Commerzbank’tan kripto para hamlesi geldi. Dev banka, önümüzdeki dönemde kripto paralarla ilgili geniş hizmetler sunmak için lisans aldı.

  Finans dünyasındaki kuruluşların kripto paralara yönelik adımları gündeme gelmeye devam ediyor. Geleneksel finans şirketleri, kripto paralarla ilgili işlem ve hizmetlere yoğunlaşmış durumda. Son olarak Almanya merkezli bankacılık devi Commerzbank, kripto para saklama hizmetleri için lisans aldı.

  Bloomberg’in duyurduğu habere göre Commerzbank, kripto para saklama hizmeti başlatmak için harekete geçti. Banka almış olduğu lisans sayesinde kripto paralara ağırlık verecek şekilde tüm dijital varlıklar için geniş hizmet ağı sunabilecek. Bu hamle, kripto paraların geleneksel finans kurumları tarafından benimsenmesinde olumlu bir adım olarak kayıtlara geçti.

  Commerzbank Kripto Saklama Hizmetleri Başlatacak

  Son dönemde Avrupa merkezli pek çok banka kripto para hizmetleri sunabilmek için düzenleyici kurumlardan onay alma yarışına girdi. Kripto paraların geçmiş yıllardaki riskli görünümü giderek azalırken, finans kurumları tarafından benimsenmesi ise hız kazanıyor. Uzun süredir kripto paralardan uzak duran bankalar, artık kripto para hizmetleri sunabilmek için lisans almaya çabalıyor.

  Geçtiğimiz aylarda Fransa’da faaliyet gösteren Societe Generale SA’nın blockchain birimi, yeni kripto para uygulamaları kapsamında lisans almıştı. Bununla birlikte Almanya’daki DZ Bank AG de bu ayın başında dijital varlık saklama platformunu duyurdu. Son olarak Commerzbank kurumsal müşterilerine kripto para saklama hizmeti sunmak için lisans almayı başardı.

  Bankaların Kripto Hizmetleri Genişliyor

  Şirketten yapılan açıklamada, alınan bu lisans sayesinde yasalara uygun ve güvenli bir platform kurulacağı belirtildi. Commerzbank yöneticilerinden Dr. Jörg Oliveri del Castillo-Schulz bu lisansın alınmasıyla bankanın gelecekteki hizmetleri kapsamında önemli bir dönüm noktasının aşıldığını söyledi. Bu gelişme kripto para sektörü açısından da olumlu karşılandı.

  Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Castillo-Schulz “Bu lisans bizim en güncel teknolojileri ve inovasyonları kullanma konusundaki kararlılığımızı gösteriyor. Ayrıca müşterilerimize dijital varlık alanında da destek olabilmemizin temelini atıyor.” ifadelerini kullandı. Geleneksel finans şirketlerinin kripto paraları benimseme yönünde attığı bu adımların önümüzdeki yıl içinde büyük bir hız kazanması bekleniyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle