Kripto Para

Nureddin Nebati Binance CEO’su CZ ile görüştü!

  Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’ın ünlü CEO’su Changpeng Zhao ile görüşme gerçekleştirdiğini duyurdu. Nebati’nin açıklamalarına göre videokonferans ile yapılan görüşmede blok zinciri ve kripto varlık değerlendirmeleri masaya yatırıldı.

  2021 yılında kripto para piyasasında görülen boğa sezonu birçok ülkeyi ve merkez bankasını düzenlemeler konusunda harekete geçirdi. Birçok ülkede kripto paralara karşı bir düzenleme adımı atılırken, Türkiye de geçtiğimiz yıl itibariyle bu ülkeler arasında yer aldı. Kripto para düzenlemeleri birçok ülkenin ortak radarında yer alırken, Türkiye’de de önemli adımlar atılmaya devam ediyor. Düzenlemeler kapsamında uzmanlar ile görüşmeler gerçekleştirilirken bir görüşme de Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile Binance CEO’su Changpeng Zhao arasında gerçekleşti.

  Nureddin Nebati ve Changpeng Zhao Görüştü

  Türkiye’de henüz resmi anlamda ortak noktaya varılmış bir düzenleme söz konusu değil. Ancak bu alanda uzman isimlerle görüşmeler devam ediyor. Bu kapsamda Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati de işlem hacmi ile dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’ın ünlü CEO’su Changpeng Zhao (CZ) ile görüşme gerçekleştirdiğini dile getirdi. Konuya ilişkin olarak Twitter’dan açıklama yapan Nebati, Zhao ile videokonferans aracılığıyla görüştüklerini ve görüşmede blok zinciri ekosistemi ve kripto varlıklar hakkında değerlendirmelerde bulunduklarını ifade etti.

  Blok Zinciri Ekosistemi ve Kripto Varlıklar Ele Alındı

  Bakan Nureddin Nebati Twitter üzerinden konuya ilişkin açıklamasında “Binance kurucusu Sayın Changpeng Zhao ile videokonferans aracılığıyla bir görüşme gerçekleştirdik. Blok zincir ekosistemi, kripto varlıklar konularında değerlendirmeler yaptık” ifadelerini kullandı. Bu görüşme haberi ile birlikte Binance borsasının, kısa bir süre önce Binance Türkiye aracılığıyla Türkiye’deki düzenlemeler için paylaştığı bir dizi öneri akıllara geldi.

  Binance Türkiye Önerilerde Bulunmuştu

  Hatırlanacağı üzere Binance Türkiye, kısa bir süre önce Türkiye’deki kripto para düzenlemelerine ilişkin bir dizi düzenleme önerisinde bulunmuştu. Söz konusu düzenleme önerileri arasında düzenlemelerin, yeniliklerin önünü kapatmaması ve yasaklayıcı bir düzenlemenin hem Türkiye’nin hem de yatırımcıların gelişiminin önünü kesebileceği belirtilmişti. Binance Türkiye tarafından gelen bu önerilerin ardından Bakan Nebati ile Binance CEO’su Zhao’nun görüşme gerçekleştirmesi heyecan yarattı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle