Kripto Para

Bir merkez bankasından daha Binance uyarısı geldi

  Kripto para dünyasının en büyük borsası konumunda olan Binance, son dönemde regülasyon konularından ciddi uyarılar almaya başladı. Litvanya Merkez Bankası da Binance borsasının lisanssız bir şekilde faaliyette bulunduğunu açıkladı…

  Litvanya Merkez Bankası’ndan yapılan resmi duyuruda, Binance kripto para borsasının ülkede lisanssız bir şekilde yatırım hizmeti sunduğu belirtildi. Ticaret hacmine göre kripto para endüstrisinin en büyük borsası konumunda olan Binance, son dönemde lisans ve regülasyon konularından darbe alıyor. 

  Binance borsası, Litvanya’daki kripto para müşterilerine dijital varlıklar ile türev enstrümanlarına, fark sözleşmelerine veya menkul kıymetlere yatırım imkanı sunuyor. Bu ürünlerin birer finansal enstrüman sayıldığını belirten Litvanya Merkez Bankası, söz konusu enstrümanlar üzerinden verilen yatırım hizmetlerinin lisanslı olması gerektiğini vurguladı. 

  “Binance Borsasının Lisans Alması Gerek”

  Kripto para borsası hizmetlerinin lisanslandırılması gerektiğini hatırlatan Litvanyalı yetkililer, hedeflerine ülkede lisanssız bir şekilde yatırım hizmeti veren Binance borsasını aldı. Binance ekibini bu konuda uyardığını dile getiren Litvanya Merkez Bankası söz konusu duyurusunda kripto para yatırımcılarını ilgilendiren önemli açıklamalara yer verdi. 

  Binance tarafından sunulan kripto para hizmetlerinde müşterilerin ve yatırımcıların herhangi bir şekilde yanıltıcı ifadeye maruz kalıp kalmadığı araştırılacak. Bundan emin olmak için talimatta bulunan Litvanya Merkez Bankası, yatırımcıları korumak için harekete geçti. Binance gibi lisanssız şekilde yatırım hizmetleri sunan platformlar hakkında uyarı yapıldı. 

  Binance Borsasında Zor Dönem

  Duyuruda ayrıca yatırımcıları koruyan standartlara tabi olmadığı ve burada işlem yapan yatırımcıların tüm paralarını kaybetme riskiyle karşı karşıya oldukları vurgusu yapıldı. Öte yandan son dönemde Birleşik Krallık, Cayman Adaları, Hong Kong, İtalya, Japonya, Tayland regülatörlerinden Binance hakkında uyarı açıklamaları geldi. Borsadan gelen son duyuruda ise 14 Ekim tarihine kadar hisse tokeni işlemlerinin durdurulacağı açıklandı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle