Kripto Para

Binance ve Coinbase'in son yatırımları dikkat çekti

  Kripto para dünyasının en büyük borsaları, yeni yatırımları ile sektörün dikkatini üzerine çekti. Binance ve Coinbase, Moonbeam ağının geliştiricisi olan PureStake’e yatırım yaparak adından söz ettirmeyi başardı…

  Kripto para kullanıcılarının en çok tercih ettiği kripto para borsaları, kullanıcılara kaliteli hizmet verirken bir yandan da gelişim göstermeyi sürdürüyor. Çin merkezli dev kripto para borsası Binance ile ABD merkezli Coinbase, yeni bir yatırım hamleleri ile sektörde dikkatleri üzerine çekmeyi başardı

  PureStake, Polkadot ağı üzerinde desteklediği Moonbeam ağı için yatırım şirketi CoinFund aracılığı ile fon toplamaya başladı. Şirketin bu fonuna yatırım yapan firmalar arasında kripto para dünyasının önemli temsilcileri olan Binance ile Coinbase borsaları da yer aldı. Fonun diğer yatırımcıları arasında ise ParaFi, Signum Capital, Divergence Ventures, Fenbushi Capital, IOSG Ventures gibi şirketlerin olduğu görüldü.

  Moonbeam Protokolüne Tam Destek

  PureStake, başlattığı bu yatırım dalgası ile hızla gelişmeye ve hedeflerini gerçekleştirmeye odaklanacak. Şirketin personel alımını arttırmak, yeni yazılım araçları oluşturmak ve güvenlik ağını üst seviyelere taşımak gibi hedefleri bulunuyor. Ayrıca Asya pazarına açılmak için de şirketin finansman desteğine ihtiyacı olduğu biliniyor.

  Kripto para dünyasının tanınmış firmalarından PureStake, daha önceden SushiSwap, Balancer, Ocean Protocol, Seascape, IDEX, Linear Finance gibi protokoller geliştirmesiyle biliniyor. Firma için fon toplama görevini üstlenen CoinFund CEO’su, Moonbeam’e inandığını belirtirken, Ethereum ve Polkadot ağlarına uyum noktasına dikkat çekti.

  Moonbeam Geliştirmeleri Devam Ediyor

  Henüz gelişme aşamasında olduğu belirtilen Moonbeam, özellikle Coinbase ve Binance yatırımlarının desteğini aldıktan sonra dikkatleri üzerine çekti. Kripto para kullanıcılarının yakından takip ettiği Moonbeam, Polkadot parachaini üzerine kurulu, Ethereum ağına uyumlu bir akıllı sözleşme hizmeti veriyor. 

  PureStake CEO’su Derek Yoo, geliştirdikleri bu platform hakkında yaptığı açıklamalarında stratejinin büyük önem taşıdığını söylüyor. Şirketin ortakları arasında kripto para dünyasının önde gelen isimlerinden Polkadot, Binance, Algorand, Crypto.com, Ledger, AssetBlock, TrustWallet, Cartan yer alıyor. Ünlü yönetici bu protokolün DeFi ve NFT merkezi olma potansiyeline dikkat çekiyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle