Kripto Para

Binance istifa haberiyle sarsıldı! Ünlü CEO görevden ayrıldı

  Dünyanın çeşitli bölgelerinde yasal düzenleyicilerin radarına giren ve birçok soruşturma, inceleme ve yaptırım operasyonu ile karşı karşıya kalan Binance borsasının ABD merkezli şubesi BinanceUS’ın CEO’su Brian Brooks istifa etti. Brooks, haberi Twitter üzerinden duyurdu.

  İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, son dönemlerde ülkelerde düzenleyicilerin aldığı kararlarla darbeler almaya başladı. Birçok ülkede regülatörlerin kıskacında kalan Binance, CEO Changpeng Zhao’nun açıklamalarına göre değişime gideceğinin sinyallerini vermişti. Düzenleyiciler tarafından artık köşeye sıkıştırılan Binance’ın ABD merkezli şubesi olan BinanceUS’ın CEO’su Brian Brooks, Twitter üzerinden görevinden istifa ettiğini duyurdu.

  Bir dönem ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase’te genel danışmanlık görevini de yürütmüş olan Brooks, kısa bir süre önce BinanceUS’ta CEO olarak göreve başlamıştı. Brooks, 6 Ağustos tarihindeki Twitter paylaşımıyla istifa ettiğini açıkladı. Brooks açıklamasında istifasına ilişkin çok fazla detay vermedi. Ancak Brooks’un istifa etmesinin nedeninin, stratejik olarak belirlenen yön üzerindeki görüş ayrılıkları olabileceği yorumları gündeme geldi.

  Brooks Haberi Twitter Üzerinden Duyurdu

  Brian Brooks, Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  “Selamlar kripto toplumu. BinanceUS’taki CEO’luk görevimden istifa ettiğimi bildirmek istiyorum. Stratejik yön konusundaki farklılıklara rağmen, eski meslektaşlarıma başarılar diliyorum. Heyecan verici yeni şeyler geliyor!”

  Brian Brooks, BinanceUS CEO’luğuna sadece birkaç ay önce atanmıştı. Bu nedenle Brooks’un kısa sürede görevinden istifa etmesi şaşkınlıkla karşılandı. Brain Brooks’un Twitter üzerinden istifa haberini duyurmasıyla birlikte Binance CEO’su Changpeng Zhao da bir açıklamada bulunarak Binance kullanıcılarına seslendi.

  Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun Açıklamaları

  Binance CEO’su Zhao, BinanceUS eski CEO’su Brooks’un istifa haberinden kısa bir süre sonra yaptığı açıklamasında, bu istifanın BinanceUS müşterilerini hiçbir şekilde etkilemeyeceğini duyurdu. Changpeng Zhao açıklamasında konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi:

  “BinanceUS ABD’deki en büyük kripto para borsalarından biri olarak büyümeye ve finansın geleceğini güçlendirmeye devam etmeye hazır. Bu süreç, BİnanceUS müşterilerini hiçbir şekilde etkilemeyecek ve şirket, sınıfının en iyisi ürün ve hizmetlerini sunmaya devam edecek.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle