Kripto Para

Binance ilk Meteverse yatırımını yaptı!

  İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’ın risk sermayesi ve inovasyon inkübatörü konumunda olan Binance Labs, ilk Metaverse projesi yatırımını gerçekleştirdi. Binance Labs, oyun sektörünü bir sonraki aşamaya taşımak için Metaverse tabanlı MOBOX’a stratejik yatırım yaptığını açıkladı.

  Geleceğin interneti, sınırsız dijital evren olarak tanımlanan Metaverse’e yönelik, kripto para tabanlı adımlar atılmaya devam ediyor. Metaverse tabanlı projeler ile kripto para odaklı şirketler arasında kurulan işbirlikleri, yapılan yatırımlar her geçen gün artmaya devam ederken bir yeni yatırım haberi de Binance’tan geldi. İşlem hacmi ile dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’ın, risk sermayesi ve inovasyon inkübatörü konumunda bulunan Binance Lavs, oyun sektörünü bir sonraki aşamaya taşımak için Metaverse tabanlı MOBOX’a yatırım yaptığını açıkladı.

  MOBOX Nedir?

  Binance Labs’ın, MOBOX’a yapmış olduğu söz konusu stratejik yatırım, şirketin ilk Metaverse tabanlı yatırımı oldu. Binance Labs’ın ilk stratejik yatırımını yaptığı MOBOX, GameFi Metaverse oluşturmak için otomatik olarak optimize edilmiş merkezi olmayan finans (DeFi) ve oyun NFT’leri (non fungible token) birleştiren çapraz platform bir oyun Metaverse projesidir. “MOMOverse” olarak bilinen MOBOX Metaverse’ünde oyuncular, herhangi bir şekilde içerik oluşturabilir ya da var olan bir karakter üzerinden de platformda deneyimlere katılabilir.

  Binance Labs Fonu Başkanı’nın Açıklamaları

  MOBOX geliştirici ekibi oyuncular ve NFT koleksiyoncuları için eşsiz bir ekosistem oluşturmak adına yola çıktıklarını ifade ediyor. MOBOX’a yatırım yapan Binance Labs’ın Fon Başkanı Bill Chin de konuya ilişkin açıklamalarıyla bu konuya değindi. Chin söz konusu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  “MOBOX, büyük umutlarımızın olduğu bir projedir. MOBOX, Binance ekosisteminin tamamı ile organik olarak işbirliği yapmaktadır. Binance Smart Chain üzerinde akıllı sözleşmeler inşa ediyor, Binance NFT Marketplace’teki gizemli kutuları satıyor ve token’ı Launchpool aracılığı ile piyasaya sürüyor. Bunların tamamı, stratejik yatırımın bir parçası olmakla birlikte, yeniliği MOBOX ile oyun platformuna getirmeyi umut ediyoruz.”

  Binance Labs Neleri Destekleyecek?

  MOMOverse ve MOMO Chain’in gelişiminin hızlandırılması, oyuncuların oluşturduğu merkezi olmayan otonom loncasının (DAG) tamamlanması, NFT oluşturucu ve oyun oluşturucu araçların sisteme kazandırılması, bireysel ve eşsiz NFT gizemli kutu stratejisinin genişletilmesi gibi birçok çalışma, bundan sonra Binance Labs’ın destekleri ile devam ettirilecek.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle