Kripto Para

Binance’den yeni ödül programı! 5 milyon dolar verecek

  Kripto para dünyasının en büyük borsası Binance, yolsuzlukla mücadele edebilmek için yeni bir ödül programı başlatacağını duyurdu. Binance kullanıcıları, bu program kapsamında 5 milyon dolar ödül kazanabilir.

  Dev kripto para borsası Binance, son dönemde yatırımcıların huzurunu kaçıran yolsuzluk vakalarına karşı harekete geçti. Geçtiğimiz günlerde Ronin (RON) listeleyen borsa, bu süreçte sızıntı yapıldığına dair suçlamalara maruz kalmıştı. Şirket, yeni ödül programında yolsuzluk yapanlar hakkında bilgi verenlere 5 milyon dolar ödül vereceğini duyurdu.

  Kripto para topluluğunda heyecan yaratan açıklamalar Binance kurucu ortağı Yi He’den geldi. Resmi X hesabından paylaşım yapan He, Ronin (RON) token listelemesinin ardından yaşanan sert düşüşün tartışma yarattığını hatırlattı. Bazı kripto para yatırımcıları, bu düşüşün arkasında Binance borsasından bir sızıntı yapıldığı iddiasını ortaya attı.

  RON Token Listelemesinde Yolsuzluk İddiası

  Binance ekibinden Yi He, kullanıcıların tokenin hazır olduğunu gösteren blokzincir verilerini keşfettiğini açıkladı. Bu süreçte RON token, duyurudan önceki hafta yüzde 30’un üzerinde artış göstermesiyle dikkat çekti. Ancak RON token fiyatı, Binance listeleme duyurusunun ardından sadece 1 saat içinde yüzde 18, gün genelinde ise yüzde 26 düşüş yaşadı.

  ABD merkezli kripto para borsası Coinbase yöneticisi Conor Grogan da bu tartışmalara dahil oldu. Grogan, listeleme duyurusundan dakikalar önce token alan ve listelemenin hemen ardından bunları satan birden fazla cüzdan adresi olduğunu öne sürdü. Grongan’ın iddiasına göre bu kişiler, “Binance token listeleme ekibinde yolsuzluk yapan veya borsada sızıntı bulan bir trader” olabilir.

  Token Listeleme Ekibinde Çalışanlara Soruşturma

  Tüm bu gelişmelerin ardından Yi He, sosyal medya hesabından Binance adında yeni bir ödül programı başlattıklarını duyurdu. Bu program kapsamında kullanıcılar, yolsuzluk yapan personel ile ilgili bilgi vermeleri halinde 5 milyon dolarlık ödülün sahibi olacak. Yi He, gönderisinin devamında token listeleme sürecindeki ekiplerin daha sıkı kontrol edileceğini ve bilgi sızdıranlar hakkında işlem yapacaklarını söyledi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle