Kripto Para

Binance CEO’su CZ borsaya yapılan FUD konusunu açıkladı

  Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, son dönemde FUD baskısı görmeye devam ediyor. Binance CEO’su CZ sosyal medyada ve ABD ana akım medyasında borsaya karşı yönetilen karalama kampanyası hakkında konuştu…

  İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası konumunda olan Binance, son dönemde zorlu bir süreçten geçiyor. Özellikle FTX’in ani bir şekilde iflas etmesinin ardından ABD ana akım medyasında Binance’e yönelik FUD baskısı oluştu. Twitter platformunu etkili biçimde kullanan Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), borsaya neden FUD yapıldığını açıkladı. 

  Kripto dünyasının iki büyük borsası olan Binance ile FTX, kasım ayının başlarına kadar büyük bir rekabet içindeydi. İki borsa kurucusunun aralarında yaşadığı gerilim sonucu FTX likidite krizine girmişti. Büyük rekabette FTX’in ani bir şekilde batıp piyasadaki etkinliğini kaybetmesi, tüm gözleri rakipsiz kalan Binance platformuna çevirdi. 

  Binance Hedef Gösteriliyor 

  FTX’i iflasa sürükleyen süreçte Binance borsasının kurucusu CZ’nin hamleleri sosyal medyada çok konuşulmuştu. Öte yandan Rezerv Kanıtı sistemini getiren borsa hakkında hukuksal süreçlerin başlaması Binance’e yönelik FUD fırtınasını başlattı. Tüm bu süreçlerin ardından CZ, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında borsasını neden hedef gösterildiğine değindi. 

  Son zamanlarda giderek artan FUD hakkında konuşan CZ, ağırlıklı olarak çıkar ilişkilerine dikkat çekti. Madde madde açıklamalar yapan ünlü kripto girişimcisi, FUD yapan bazı insanların merkezileşmekten nefret ettiklerini iddia etti. CZ, kripto para dünyasında merkezi en büyük borsa konumunda olan Binance’in bu yüzden hedef alındığını ve karalanmaya çalışıldığını söyledi. 

  Medya Kuruluşlarına Cevap Verdi 

  Öte yandan kripto para işlemlerinde para kaybeden kişilerin de acılarını çıkarmak için Binance borsasını suçladıklarını söyleyen CZ, daha çok maddi kayıplar nedeniyle FUD yapıldığını dile getirdi. Ünlü kripto girişimcisi CZ’ye göre kripto paralar kitlesel kabul oranına göre henüz yüzde 5’lik bir seviyede kaldı. Bu oran, insanların kripto paralara ne kadar şüpheci yaklaştıklarını da gösteriyor. CZ bu durumda geleneksel medya tarafının görüşlerinin ön planda olduğunu iddia etti. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle