Kripto Para

Binance CEO’su CZ uyardı! Acele etmeyin, sona ermedi!

  Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), kripto yatırımcılarını uyardı! Başarılı devam eden 2023 yılına karşın ünlü CEO, FUD dalgasının 2022’de bırakılmadığı hususuna dikkat çekti.

  Kripto piyasaları 2023 yılında yükselişe geçerek 2022 yılını ve acı günleri geride bırakmaya çalışıyor. Öte yandan bugün dünyanın en büyük kripto para borsasının CEO’su Changpeng Zhao’dan yapılan açıklama ise sektörde soğuk duş etkisi yaratmayı başardı. Binance CEO’su, FUD dalgasının 2022 yılında bitmediğini hatırlatarak pembe tablolara yönelik beklentileri erteledi!

  “Daha Fazla FUD Geliyor”

  Kripto para piyasalarında korkunun ve istikrarsızlığın arttığı 2022 yılını geride bırakmaya hazırlanan piyasalar için bugün yaptığı uyarı ile CZ dikkat çekti. Terra (LUNA) ekosisteminin çöküşü, beraberinde Three Arrows Capital (3AC) ve Voyager Digital iflasları ve yılı tamamlamaya hazırlanırken Ekim ayındaki FTX çöküşü CZ’ye göre henüz etkisini yitirmedi!

  Yılbaşından bugüne kripto para piyasaları değerini 795 milyar dolardan 860 milyar dolara çıkarırken Binance CEO’su, “Daha fazla FUD geliyor” açıklaması ile pozitif havanın bozulabileceği uyarısında bulundu. CZ, yatırımcıların daha fazla FUD ihtimalini görmezden gelmelerini istemiyor!

  Binance FUD Riski Sürüyor Mu?

  FTX iflası sektördeki güveni adeta alt üst etti! FTX ardından gözler Binance’a çevrilmiş ve Binance’ın çökeceği iddiaları nedeniyle bir günde borsadan 3 milyar dolar para çıkışı gerçekleşmişti. Bu süreçte akıllı hamleleri ile başarılı bir izlenim veren aynı CZ, bugün FUD dalgası hakkında sektörü uyarıyor!

  Bu uyarıda ise sektörün ilk aklına gelen isim yine Binance oldu. CZ bu konu hakkında doğrudan açıklama yapmazken Forbes’in iddialarını retweet ederek, “Binance varlıkları kaynıyor, 60 günden az bir sürede 12 milyar dolar harcandı” iddiasını fark ettiğini belli etti.

  Bloomberg İddialarını Yalanlamadı!

  Forbes iddialarının asılsız olduğuna yaptığı hamle ile dikkat çeken CZ, BUSD ile ilgili Bloomberg’in iddialarını ise kabul etti. Bloomberg hatırlanacağı üzere, “BUSD’nin tam teminatlı olmadığını” iddia etmişti. CZ ise 2020 ve 2021 yıllarında zaman zaman BUSD’nin eksik teminatlandırıldığını kabul etti ve artık BUSD’nin dolar karşılığının tutulduğunu ise eklemeyi unutmadı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle