BEAM Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Kurumsal yatırımcıların dikkatini çeken BEAM Coin hakkında pek çok soru akılları kurcalıyor. Bu yazımızda bunları aydınlatmak adına BEAM Coin nedir, nasıl alınır, avantajları ve dezavantajları neler, analistlerin onun için geleceğe dair görüşleri neler sorularına yanıt vermeye çalışacağız. 

  BEAM Coin Nedir?

  BEAM Coin, Mimblewimble gizlilik niteliği sayesinde öne çıkan bir kripto para birimidir. BEAM Coin, %100 gizlilik sunarken, ölçeklendirilebilir yapısı ile en hızlı transferleri ve işlemleri gerçekleştirmek için kullanılan bir araçtır. Yatırımcılara tam veri kontrolünü veren kripto para birim, buna rağmen asla hız düşüklüğü yaşamaz. Kullanıcılarına atomik takas yapma ve değiştirilemez imzalar ile takasa girme şansı sunan BEAM kendi ağına sahip bir blockchain ağıdır.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  BEAM Coin projensin amacı, gayri menkulleri, kripto paraları, kriptografik ürünleri gizli ve görülemez hale getirmeyi amaçlar. Yatırımcılar BEAM Coin ile işleme soktukları bir varlığı, kriptografik evrende kendilerinden başkası tarafından izlenemez bir moda alırlar. Amaç sadece BEAM Coin’in ile gizli işlem yapmak değil BEAM Coin’i kullanarak farklı varlıkları gizlilik protokolüne dahil etmektir. Projenin diğer özelliklerini ve maçalarını öğrenmek için şuradaki Whitepaper linkine tıklayarak okuyabilirsiniz.

  BEAM Coin Yorum

  BEAM Coin hakkında yorumlara bakıldığında onun işlem hızından söz edildiği görülüyor. BEAM Coin’in hızı ise neredeyse piyasada yer alan tüm kripto paraların önüne geçebilecek seviyededir. Çünkü yatırımcılar ek özel imzaları devreye soktuktan sonra dahi hala hızı koruyabildiklerini belirtmişler. Hızlı işlemlerin yanı sıra gizliliğini de korumak isteyen kullanıcıların ileri de daha fazla kullanabileceği bir kripto para olabilir.

  BEAM Coin Geleceği Ne Olur?

  Analistlere göre BEAM Coin’in geleceğinde parlak senaryolar mevcut. Ancak bunlar 2021 senesi ikinci yarısında gündeme gelebilecek senaryolar. Analistler BEAM Coin’in 2021 yılı Temmuz ayında 0.85 dolar ile 0.90 dolar bandı arasında yer alabileceğini açıkladılar. İlk yarıda ise 0.60 ila 0.65 dolar bandı arasına fiyat gerilemesi olabileceğini ifade ettiler. 

  1 BEAM Coin Fiyatı Ne Kadar?

  Kripto para borsaların an itibari ile 1 BEAM coin fiyatı %beam+try% TL. Döviz cinsinden ise %beam+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Beam fiyatı 24 saatte %beam+yuzde%.

  Bu fiyat, piyasa volatilitesine bağlı olarak anlık bir değişime uğrayabilir. Güncel fiyat takibi yapılmadan alım-satım kararı verilmemesi önerilir. 

  BEAM Coin Nasıl Alınır?

  BEAM Coin almak amacıyla atılacak adımlar:

  • 1. Adım: BEAM Coin’in işleme girdiği borsalar, Binance, Gate.io, CoinDCX olarak bilinirler. İnternet üzerinden borsalardan seçilene erişim gerçekleştirilmelidir.
  • 2. Adım: Daha sonrada borsada hesap açılışını yapmak ve gelen KYC işlemini tamamlamak gerekir.
  • 3. Adım: Satın alam amacı ile belirli bir miktarda para borsa hesabına yatırılır.
  • 4. Adım: Para yatırma işleminin hemen ardından BEAM Coin paritesinin yer aldığı satın alma işlem sayfasına gidilir.
  • 5. Adım: Bu alanda o anki fiyat değerinden veya avantajlı başka bir tutar girişinden BEAM Coin satın alma emri verilir.
  • 6. Adım: Satın alınan BEAM Coin’ler sanal cüzdanda veya daha güvenli olan donanım cüzdanda saklanabilir.

  Adımların doğru şekilde atılması ardından BEAM Coin alımı tamamlanır.

  Avantajları Neler?

  BEAM Coin avantajları:

  • Güvenlik: BEAM Coin işleme girdiği varlıkları ve aynı anda kendini gizli hale getirebilen bir kripto para birimidir. Bu açıdan takip edilemez yüksek güvenlikli işlemleri sunar. 
  • Hız: BEAM Coin ile cüzdanlar arası sınır ötesine transfer ve alım-satım işlemlerinde bekleme süre oldukça kısadır.
  • Düşük Masraf: BEAM Coin transferlerinde ve takas işlemlerinde işlem ücretleri BTC ve ETH işlemlerinde doğan masraflardan düşüktür.
  • Erişilebilirlik: BEAM Coin işlem hacmi geniş küresel borsalarda yer aldığından, ona neredeyse her hesaptan erişmek ve işlem yapabilmek mümkündür. 

  Dezavantajları Ne?

  BEAM Coin dezavantajları:

  • Gizlilik Şüphesi: BEAM Coin’de ve benzer mantığa sahip diğer kripto paralardaki izlenemez yatırım tabiri, yatırımcılar tarafından kara para aklama amaçlı kullanımı akılda canlandırabiliyor. Bu durum ise mesafeli yaklaşıma sebep olur. Ancak BEAM Coin’deki gizlilik ifadesi güvenli işlemleri sağlamak amacıyla kullanılır. 
  • Saldırı Riski: BEAM Coin sanal cüzdanlarda, ağda meydana gelebilecek saldırıların riski le karşılaşır. Ancak, çevrimdışı cüzdanlarda saklandığında risk ortadan kalkar.

  Sonuç

  BEAM Coin, hız, düşük masraf, gizlilik unsurlarını birleştiren bir kripto para birimidir. BEAM, token olarak işlem gören kripto paraların aksine madenciliği yapılabilen başlı başına bir blockchain ağıdır. İşlem hacmi bakımından oldukça geniş borsalarda da listelenmiş durumda. Analistler onun 2021 senesi içinde değerlenebileceğini savunuyorlar. Eğer BEAM Coin analiz sonuçlarında da yer alan fiyatları tabloya alabilirse, sene bitmeden yatırımcılara kar sunabilecek bir varlık.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle