BEAM Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Bu yazımızda, özellikle kurumsal yatırımcı ilgisini çekmeye başlayan BEAM Coin’in geleceği nasıl şekillenebilir, nasıl alınır, avantajları ve dezavantajları neler sorularına yanıt arayacağız. 

  BEAM Coin Nedir?

  BEAM Coin, gizlilik özelliğini ön plana alan bir kripto para birimidir. Beam Coin sahibi olan yatırımcılar, gayrimenkul tokenlarını gizli bir hale getirebilirler. Aynı zamanda BEAM Coin ile takas ettikleri diğer kripto paraları da gizli hale getirebiliyorlar. 

  BEAM Coin’in yerel kripto para birimi olarak kullanıldığı Beam platformunda atomik takas yapma işlemine imkan sunar.

  BEAM Coin Yorum

  BEAM Coin işlem hacmi geniş kripto para borsalarında alım-satıma girmesine bağlı olarak erişilebilirlik düzeyi yüksek bir altcoin olarak nitelendirilir. Analistler gizliliğe önem veren yatırımcıların ve kurumsal şirketlerin onu yoğun şekilde tercih etmeye başladıklarını belirtiyorlar.

  Özellikle yatırımcılar küresel anlamda en geniş işlem hacmine sahip olan paritelerden BEAM/BTC paritesine yatırım yapmayı tercih ettiklerini belirtiyorlar. Analistler ise bu paritenin kripto para piyasasında sahip olduğu gücün göz ardı edilemez olduğunu belirtiyorlar.

  BEAM Coin Geleceği

  BEAM Coin geleceği parlak görülen altcoinler arasındadır. Uzman analistler BEAM Coin’in 2021 senesi içinde değer kazanımı göreceğini açıkladılar. Dalgalı bir seyri ikinci yarının başında izleyecek olan BEAM Coin’in sene sonunda 2 dolar fiyat düzeyinden olabileceği açıklandı.

  2021 yılının ikinci yarısında tüm altcoinlerde değer kazanımı beklenen bir dönem mevcut. Büyük yatırımcıların artık ETH ve BTC’ye alternatif olarak portföylerine altcoin eklemesi yaptıkları ifade ediliyor. Buna bağlı olarak BEAM Coin’de değer kazanımı beklenen altcoinler arasında yer alıyor.

  BEAM Coin Fiyatı

  Güncel verilere göre şu anda 1 BEAM fiyatı %beam+try% TL'dir. Döviz cinsinden ise %beam+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Beam coin fiyatı 24 saatte %beam+yuzde%.

  Bu fiyat kripto para piyasası volatilitesine bağlı olarak anlık değişim gösterebilir. Bu yüzden anlık fiyat takibi ile alım-satım emri verilmelidir.

  BEAM Coin Nasıl Alınır?

  BEAM Coin almak için Binance gibi BEAM Coin’e işlem listesinde yer veren kripto para borsaları arasından tercih edilen internetten erişin gerçekleştirilir. Platform ana sayfası üzerinden "kayıt ol" sekmesine tıklanır. Ekranda açılan tabloya kimlik ve e-posta bilgileri girilip, tablo altındaki "onay" kutucuğuna tıklanır.

  Hesabın onay ile açılması ardından erişilen sayfadan "para yatır" sekmesine tıklanıp, hesabın sanal cüzdanına kredi kartından veya seçilen bir kişisel banka hesabından para transferi gerçekleştirilir. Yeni işlem adımı için açılan pencereden "kripto para satın alım" sekmesine tıklanır. Gelen pencereden BEAM kripto para birimi ve miktarı seçilip, satın alma emri verilir. Satın alınan BEAM miktarı hesabın sanal cüzdanına yansır. 

  Avantajları Neler?

  BEAM Coin’in en büyük avantajı bireysel ve kurumsal yatırımcılar için gizliliği yüksek bir yatırımı gerçekleştirme olanağını sunmasıdır. Kurumsal bir yatırımcı BTC ile yaptığı işlemlerin cüzdan üzerinden tespit edilmemesini istiyorsa, aldığı BTC’leri BEAM Coin’e çevirebilir.

  Diğer bir avantajı ise kripto para cüzdanları arasında düşük masraf ile transfer edilebilmesidir. BEAM Coin, cüzdanlar arası transferde sınır ötesine iletilebilir ve yüksek hız ile gönderilir. Transferinin 7/24, saat kısıtlamasız yapılabilmesi ve çevrimiçi cüzdanda ağın saldırılarına karşı korunabilmesi diğer avantajlardır.

  Dezavantajları Ne?

  BEAM Coin dezavantajı tüm kripto para birimlerinin eksi yanı olan fiyat oynaklığıdır. BEAM Coin alım-satım işlemlerinde mutlaka anlık fiyat takibi yapılmalıdır. Kripto para borsası hesaplarına bağlı sanal cüzdanda saklanırken, borsaya yönelik bir saldırı olması halinde BEAM Coin’de risk altına girebilir. Bu yüzden bir kısmı masaüstü cüzdanda saklanabilir.

  Beam ayrıca diğer bilinen kripto paralar kadar gündem oluşturabilen bir coin olmadığından düşüş durumunda yatırımcısını uzun süre bekletebilir.

  Sonuç

  Gizlilik, düşük masraf açığa çıkarma, diğer kriptografik varlıkları takip edilemez hale getirme avantajlarını sunan BEAM Coin dikkat çekici bir altcoindir. Analistler onun 2021 sonunda 2 dolarlık fiyata ulaşabileceğini düşünüyorlar. BEAM Coin’in beklentileri ne derece karşılayacağını ilerleyen süreçte hep birlikte göreceğiz. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle