Kripto Para

Bankacılık devi kripto hizmetlerine yenisini ekledi

  ABD merkezli küresel yatırım bankası Goldman Sachs, kripto para hizmetlerine bir yenisini daha eklemesiyle dikkat çekti. Dev banka, Avrupalı ​​hedge fon müşterilerinden bazılarına kripto para bağlantılı ETP hizmeti sunmaya başladı…

  ABD ve dünyanın önde gelen yatırım bankalarından Goldman Sachs, Avrupalı müşterileri için kripto para bağlantılı ETP hizmetleri sunmasıyla gündeme geldi. Goldman Sachs bankasına yakın olan kaynaklardan alınan bilgilere göre dev bankanın ana aracılık birimi yoğun taleplere yanıt vermek için harekete geçti. 

  Goldman Sachs a aracılık birimi, Avrupa’daki bazı hedge fon müşterileri için kripto borsasında işlem gören ürünleri (ETP’ler) takas edip göndermeye başladı. Kripto para basınında da geniş yankı bulan bu gelişme hakkında kaynaklar, hizmetlerin şu anda sınırlı sayıda müşteriye sunulduğunu belirtti.

  Kripto Alım Satım Hizmetlerini Arttırıyor

  Henüz az sayıda müşteriye sunulan kripto para ETP hizmetinin önümüzdeki dönemde daha fazla sayıda müşteriye sunulmasının hedeflendiği belirtildi. Konuyla ilgili araştırma ve planlamanın devam ettiği öğrenilirken Goldman Sachs bankasının rakiplerinden de benzer hamleler gelmeye başladı.

  Edinilen bilgilere göre, Bank of America, kripto paraların kurumlarca hızla benimsediği bu ortamda, hedge fonları için kripto para ETP’lerinin takasını ve çözümünü sunuyor. Bunun yanı sıra BNY Mellon’un rakibi State Street’in takip ederek Pure Digital adlı yeni bir kripto ticaret platformunu desteklediği de açıklandı.

  Kripto ETP’lerin Önemi Artıyor

  Kripto ETP hizmetlerine geçiş yarışı, ABD merkezli küresel bankacılık devleri arasındaki rekabeti arttırdı. Mart ayında Goldman Sacsh bankasının kripto para alım satım masasının yeniden aktif edilmesi bu yarışı daha da hızlandırdı. Bununla birlikte Bank of America, bazı müşteriler için Bitcoin vadeli işlemlerinin ticaretini de onayladı ve nakit ödemeli sözleşmeleri takas etmesiyle öne çıktı.

  Sektörde heyecan yaratan Kripto ETP’ler, hisse senetleri ve ETF’ler gibi borsada işlem görmesinin yanı sıra temel alınan bir varlığın performansını takip ediyor. Bu yatırım ürünlerinin popülerlik kazanmasında, müşterilerin baz alınan dijital varlıklara direkt yatırım yapmak zorunda kalmadan kripto yatırımına olanak vermesi etkili oluyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle