Kripto Para

Revolut 8 kripto parayı sistemine ekledi!

  İngiltere merkezli bankacılık hizmetleri sunan fintech şirketi Revolut, bünyesine 8 kripto parayı ekleyeceğini açıkladı. Online bankacılık hizmetleri veren şirket, bu hamlesi ile geleneksel bankacılık sistemine karşı ciddi bir rakip olduğunu bir kez daha gösterdi. Revolut bünyesine ekleyeceği 8 kripto parayı Twitter üzerinden duyurdu.

  Revolut, İngiltere merkezli bir fintech şirketi olmasına karşın İngiltere’nin AB’den ayrılması ile birlikte tüm işlemlerini Litvanya’ya taşıdı. Online bankacılık işlemleri ile geleneksel bankacılık sistemine rakip olan Revolut’un amacı tüketicileri ve işletmeleri geleneksel bankalarını terk etmelerini sağlamak. Bunun için şirket sanal banka kartı, otomatik borçlar gibi özellikler sunuyor. Geleneksel bankacılık sistemine neredeyse savaş açmış durumda olan Revolut, Twitter üzerinden bünyesine 8 kripto para eklediğini duyurdu.

  Twitter’dan heyecan verici gelişmeyi duyuran Revolut, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

  “Geçen hafta hangi yeni token’i taktığımızı anladınız mı? Salı günü yeni token’lar için her şeyi açıklamanın zamanı geldi! 8 yeni token keşfetmek için en son sürüme güncelleyin.”

  Revolut’un Sistemine Eklediği 8 Kripto Para

  Platformun sistemine entegre ettiği 8 yeni kripto para birimi şunlar:

  • Polygon (MATIC)
  • Chainlink (LINK)
  • Cosmos (ATOM)
  • Algorand (ALGO)
  • Band Protocol (BAND)
  • NKN
  • Tellor
  • Celo

  Revolut’un açıklamalarından sonra uygulamanın kullanıcılarından yoğun olarak THETA ile ilgili soru ve istek geldi. Kullanıcılar platformda THETA’nın da yer almasını istediklerini dile getirdi. Revolut gelen yoğun sorular ve istekler üzerine, bu konuda da çalışmalarının devam ettiğini, ilerleyen dönemlerde daha fazla kripto para birimini sisteme ekleyeceklerini duyurdu.

  Sermaye Artışı, Yeni Yatırımcılar

  Kripto para piyasasının büyümesi ile birlikte dünyanın birçok noktasında geleneksel bankacılık kuruluşları da sektöre girerek bu büyümeye katkıda bulunmuştu. Üstelik benzer gelişmeler birçok yerde devam ediyor. Geleneksel bankacılık karşıtı Revolut’un da kripto para sektörüne adım atmış olması, kripto para sektöründeki büyümenin ölçülerini gözler önüne seriyor.

  Revolut’un sağladığı 8 yeni kripto para işlemi ile kullanıcılar bu varlıklara erişebilecek. Ayrıca bu adım ile birlikte sektöre daha fazla sermayenin girmesi de bekleniyor. Zira insanların Revolut ile işlemlerini yaparken, diğer kripto paraları da araştırmaya başlayacağı öngörülüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle