Kripto Para

Heyecan uyandıran CasperLabs ICO’suna dava şoku

  Ethereum geliştiricilerinden Vlad Zamfir, eskiden çalışanı olduğu blockchain şirketi CasperLabs’e dava açtı. Şirketin 23 ve 26 mart tarihleri arasında gerçekleştirdiği token satış etkinliği öncesinde yatırımcıları yanıltacak hamlelerde bulunduğunu iddia eden Zamfir, CasperLabs’ten ilk ayrıldığı dönemlerde de benzer iddialarda bulunmuştu.

  İsviçre merkezli blockchain şirketi olan CasperLabs 23 mart tarihinde bir token satış etkinliği başlattı. Söz konusu etkinlik 26 mart tarihinde son bulacak. Şirketin eski çalışanı ve aynı zamanda Ethereum ağının geliştiricileri arasında yer alan Vlad Zamfir ise şirketin kendi oluşturduğu pazarlama materyallerini yatırımcıları yanıltacak şekilde kullandığını iddia ediyor. CasperLabs’ın potansiyel yatırımcılarını kandırdığını iddia eden Zamfir bu nedenle ünlü şirkete dava açacak.

  CasperLabs şirketine açtığı dava ile dikkatleri üzerine çeken Vlad Zamfir, 2019 yılının şubat ayında şirkette yazılım mimarı olarak çalışmaya başlamış ve işinden ekin ayında ayrılmıştı. Vlad Zamfir 2019 yılının ekim ayında CasperLabs şirketinden ayrılırken de dava açma nedenine benzer açıklamalarda bulunmuştu. Zamfir o dönem şirketin kendi geliştirdiği blockchainin araştırmalara destek olmadığını ve yatırımcılarını yanıltmaya odaklı işlemlerin gerçekleştiğini belirtmişti.

  Token satışı etkinliğinden 21 milyon dolar gelir bekleniyor

  Vlad Zamfir’in açacağı dava ile ilgili örnek gösterdiği token satış etkinliği 23 mart tarihinde başladı. 26 mart tarihinde bitecek olan bu etkinlikte birçok ünlü isim de potansiyel yatırımcılar arasında yer aldı. Etkinlikte eski ABD başkan adayı Brock Pierce’nin de yatırımcılar arasında yer aldığı biliniyor. Pierce’nin girişimcilik şirketi DNA Fund daha önce de CasperLabs’a yatırımda bulunmuştu.

  CasperLabs şirketinin söz konusu token satış etkinliğinden ciddi gelir elde etmesi bekleniyor. Şirket 2019 yılında gerçekleştirdiği benzer etkinlikte 30 milyon dolarlık gelir elde etmişti. Bu token satışının ise şirkete 21 milyon dolarlık katkı sağlaması bekleniyor.

  CasperLabs Vlad Zamfir’in iddialarını kabul etmiyor

  Token satış etkinliğinin yanı sıra dava süreci ile de gündeme gelen CasperLabs şirketi Vlad Zamfir’in iddialarına da yanıt verdi. Şirketten yapılan açıklamada söz konusu iddiaların asılsız olduğu ve suçlamaları sonuna kadar reddedildiği belirtti. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle