Kripto Para

Cardano (ADA) kurucusu Ethereum’a meydan okudu

  Cardano Kurucusu Charles Hoskinson, Ethereum’un ilk hamle avantajının bir önemi olmadığını söyledi. Bu avantaj, Cardano’nun blok zinciri olarak egemen hale gelmesine engel olmayacak…

  Kripto para sektörünün yakından tanıdığı isimlerden Cardano kurucusu Charles Hoskinson, yeni açıklamalarda bulundu. Ethereum’un ağ etkilerinden olumsuz etkilenmediğini açıklayan CEO, 2020 yılında dağıtılan tüm yeni dApp’lerin sadece %31’inin Ethereum’da olduğunu söyledi. 

  Ethereum’un bir tekele dönüşmesinde ve ilk hamle avantajında kendisine fark yaratamadığını söyleyen Cardano kurucusu Charles Hoskinson, bunun bir rekabet olmadığını aktardı. Hoskinson’a göre Ethereum’un ilk hamle avantajı, kripto para endüstrisinde hiçbir şey ifade etmiyor. Ünlü ismin bu değerlendirmesi kripto para basınında geniş yankı buldu.

  Ethereum Taraftarlarına Yanıt Verdi

  Cardano kurucusu Charles Hoskinson’un bu açıklamaları, kripto para topluluğu tarafından Ethereum taraftarı Anthony Sassono’ya verilen bir cevap olarak nitelendirildi. Sassano geçtiğimiz hafta blok zincirleri kendilerini ETH katilleri olarak konumlandırdıklarında Ethereum’u daha da güçlendirdiklerini öne sürmüştü.

  Kripto para sektöründe tartışma konusu haline gelen Ethereum ağındaki rekor düzeyde yüksek gas ücretleri hala tartışılıyor. Bunun yanı sırsa ölçeklenebilirlik günün ihtiyacı olmaya devam eden ağ, hala kripto para dünyasındaki kullanıcıların en popüler ağları arasında yer alıyor. Ethereum Kurucu Ortağı Vitalik Buterin yeni Ethereum 2.0 Beacon Chain’in ilk hard fork’u için bir öneri paylaşması da dikkat çekti.

  Cardano Ağı Popülerliğini Arttırıyor

  Ethereum 2.0 güncellemesinde HF1 olarak bilinen beacon chain’in ilk hard forku’nun temel hedefleri, müşteri desteği eklemek ve zincirdeki mevcut zayıflıkları düzeltmek şeklinde açıklandı. Bu gelişmeler devam ederken DeFi uygulamaları hala Cardano blok zincirinde şekilleniyor. 

  Fakat birkaç başarılı Hard Fork Combinator (HFC) olayından sonra, Cardano’nun ağı, kullanıcılar arasında daha da popülerlik kazandı. Cardano kurucusu Charles Hoskinson, DeFi geliştiricilerinin ilgisini çekmek için şu açıklamayı yaptı: “Pek çok harika haberimiz var. Yeni pazarlar açılıyor, akıllı sözleşme tarafında tonlarca ilerleme ve token’lar geliyor.” IOHK yöneticisi, Cardano’nun teknolojisinin en yakın komşu blok zincirlerinden “önemli ölçüde daha iyi” olduğu sonucuna vardığını belirtti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle