Kripto Para

Avustralya’da o şirket kripto ödemelerini kabul edecek!

  Kripto para birimleri ile ödeme alanları gün geçtikçe artış göstermeye devam ediyor. Bu kez de Avustralya merkezli müzayede evi Lloyds Auctions Australia, bünyesindeki tüm ürünler için kripto para ile ödemeleri kabul edeceğini açıkladı.

  Son haftalarda kripto para piyasaları sert düşüşler ile sarsıldı. Mayıs ayı ortalarında başlayan büyük çöküşte ilk fitili Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın ateşlediği düşünülüyor. Zira Elon Musk, 12 Mayıs tarihinde Twitter üzerinden bir açıklama yaptı. Musk, söz konusu açıklamasında Tesla’nın Bitcoin (BTC) ödemeleri ile Tesla model otomobil satışlarını bir süre askıya aldığını duyurdu. Musk’ın bu açıklamasından 1,5 ay önce Tesla BTC ödemelerini kabul edeceğini açıklamıştı.

  Tesla’nın BTC ödemelerini askıya alacağını duyurması, kripto para piyasalarında sarsıntıları başlatmıştı. Ardından yaşanan çeşitli gelişmeler ile BTC çöküş sürecine girmişti. Bu da kripto paraların ödeme alanlarında kullanımı, volatil yapıda olmaları gibi konuların bir kez daha tartışılmasına yol açmıştı. Tartışmalar devam ederken, bu kez de kripto paralar ile ödeme haberi Avustralya’dan geldi. Müzayede evi Lloyds Auctions Australia, tüm ürünleri için kripto para ödemelerini kabul edeceğini açıkladı.

  Kısa Sürede İlk Satış Yapıldı

  Müzayede evi ödeme yöntemleri arasına kripto para seçeneğini ekledikten kısa bir süre sonra ilk satışını da gerçekleştirdi. Müzayede evi bir karavanı, 100 bin Avustralya dolarına (76 bin ABD doları) denk gelen Bitcoin karşılığında sattı. Müzayede evinin aldığı karar sonrası yaptığı bu satış, alınan kararın Lloyds Auctions Australia için başarılı bir hamle olduğunu gösteriyor.

  Lloyds Auctions Pazarlama Müdürü’nün Açıklamaları

  Şirketin attığı bu adımın ardından Lloyds Auctions Australia Pazarlama Müdürü Brett Mudie konuya ilişkin bir açıklama yaptı. Mudie’nin yer verdiği ifadeler şöyle:

  “Kripto para birimi ve Blockchain teknolojisi hiç şüphesiz gelecekte büyük rol oynayacak ve kripto para birimlerine olan ilgideki artışı görebiliyoruz(…) Bir şeyler satın almak için kripto para birimine sahip babalar ve sıradan insanlar var.”

  Kripto paraları ödeme yöntemi olarak kabul etmeden önce müzayede evi, bünyesine iş makineleri, klasik otomobil gibi çeşitli ürünler de ekleyerek müşterilerinden yoğun ilgi görmeye başlamıştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle