Avukat Hogan 4 altcoin’in SEC tehlikesini belirledi

  Kripto para piyasalarının tanınan avukatı Jeremy Hogan, ABD Howey Testi uygulamasına başladı. Bu test, önde gelen kripto varlıkların menkul kıymet olup olmadığını belirliyor. Hogan, daha önce bu testi Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Binance Coin (BNB) ve Tether (USDT) için de yapmıştı. Hogan bu kez radarına 4 altcoini aldı.

  Kripto para piyasalarında, varlıkların menkul kıymet olup olmadığı konusu her zaman için hem yatırımcıları hem de geliştiricileri tedirgin edebiliyor. Bu durum, özellikle de Aralık 2020’de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), Ripple şirketine açtığı dava ile alevlendi. Zira SEC, 2013’ten bu yana piyasada olan XRP’nin menkul kıymet olduğunu iddia ederek Ripple’a dava açtı. Piyasalarda tanınan Avukat Jeremy Hogan, bu konuyla ilgili olarak yeni Howey Testi uygulamalarına başladı. Hogan bu kez 4 kripto parayı ele alıyor.

  Avukat Jeremy Hogan, daha önce Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Binance Coin (BNB) ve Tether (USDT) gibi varlıklara bu testi uygulamıştı. ABD Howey Testi uygulaması, ilgili kripto varlığın menkul kıymet olup olmadığına bakıyor. Hogan bu kez de Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE), Uniswap (UNI) ve Polkadot (DOT) test için ele aldı. Hogan’ın ele aldığı kripto varlıklar arasında ADA ve DOGE, kullanıcı tabanı ve piyasa değeri açısından en büyük kripto paralar arasında değerlendirildi.

  Cardano ve Dogecoin Paçayı Kurtardı

  Hogan’ın teste aldığı kripto varlıklar arasında olan ADA için ADA kullanıcıları, SEC’nin Cardano’yu radarına almamış olmasından dolayı daha rahat olabilir. Hogan, Cardano’nun ADA token’lerini ilk önce Japonya pazarında satmasının “dahiyane” bir fikir olduğunu dile getirdi. Hogan, Cardano’nun bu hamlesi ile kendisini SEC’den uzaklaştırdığını öne sürdü.

  Hogan, DOGE sahipleri için daha da olumlu konuştu. Zira Hogan, DOGE’un durumunun ADA’dan bile iyi olduğunu dile getirdi. Hogan, ilk yılında DOGE’lerin %5’inin çıkarılmasından dolayı DOGE’a SEC tehlikesi olarak 2/10 puan verdi.

  Uniswap ve Polkadot İçin Durum Kritik Olabilir

  Avukat Jeremy Hogan, Polkadot ve Uniswap için durumun aynı olmadığını ifade etti. Hogan Polkadot için sorunun temelinin Web3 Vakfı’ndan kaynaklandığını ifade etti. Vakıf, DOT token’i yayınlanmadan önce token’ların bir miktarını satmıştı. Bu nedenle Hogan, bunun bir tehlike oluşturabileceğini düşünüyor. Bu nedenle Hogan, Polkadot için 5/10 SEC tehlikesi belirledi.

  Hogan, Uniswap’in Polkadot gibi önceden satış yapmadığını ancak bunun yerine airdrop’unun yapıldığını söyledi. Hogan bu nedenle UNI’nin de istenmeyen bir noktaya konumlanabileceğini belirterek UNI adına 4/10’luk SEC tehlikesi belirledi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle