Kripto Para

Dev madencilik şirketi BTC satmak zorunda kaldı!

  Kripto para piyasalarında son dönemlerde görülen aşağı yönlü sert hareketlilik dünya genelinde birçok yatırımcının zarar etmesine yol açtı. Uzun vadeli yatırımcılar dahi bu düşüşlerden etkilenirken, bazı madencilik şirketleri de satış pozisyonuna geçti. Dev Bitcoin (BTC) madencilik şirketi Bitfarms, geçen hafta 3 bin BTC sattığını açıkladı.

  Kripto piyasasında görülen sert değer kayıpları, yatırımcıları ve madencileri ciddi ölçülerde etkisi altına aldı. 13 Haziran Pazartesi itibariyle başlayan düşüşlerde Bitcoin (BTC) kritik destek noktalarını birer birer kaybederek hafta sonunda 17 bin dolar bandına kadar geriledi. Bu gerileme sürecinde zararların boyutları da artarken, Toronto merkezli dev Bitcoin madencilik şirketi Bitfarms da Bitcoin satışı yaptığını açıkladı. Şirket, geçtiğimiz hafta 3 bin Bitcoin satışı yaptığını duyurdu.

  Kredinin Bir Kısmı BTC Satış Geliri ile Ödendi

  Bitfarms madencilik şirketi geçtiğimiz hafta 3 bin Bitcoin satışı yaptığını açıkladı. Şirketten gelen açıklamalara göre söz konusu Bitcoin’lerin tamamı 62 milyon dolara satıldı ve şirket bu satışı, 100 milyon dolarlık kredisinin bir kısmını ödemek için yaptığını bildirdi. Satış sonrasında Bitfarms tarafından yapılan açıklamada söz konusu 100 milyon dolarlık kredinin 62 milyon dolarlık kısmının Bitcoin satışlarından elde edilen gelirle yapıldığı ve böylece kredinin 38 milyon dolara indirildiği paylaşıldı. Satış sonrası Bitfarms elinde kalan Bitcoin miktarını da açıkladı.

  Şirketin Elinde 3.349 Bitcoin Kaldı

  Bitfarms tarafından yapılan açıklamada 3 bin Bitcoin satışından sonra şirketin elinde 3 bin 349 adet Bitcoin kaldığı bildirildi. Bitfarms yöneticisi Ben Gagnon, Nisan ayında Bitcoin fiyatı 40 bin dolar seviyelerinde iken vermiş olduğu bir röportajda “Bitcoin’in şu anda değerinin altında olduğunu düşünüyoruz” sözlerini dile getirmişti. Ancak şirket Bitcoin satışı yaptığında Bitcoin fiyatı 20 bin dolar dolaylarında fiyat mücadelesi veriyordu.

  Madenciler Maliyetleri Karşılamak İçin BTC Satıyor

  Bitfarms şirketi Haziran ayında günlük ortalama 14 Bitcoin üretti ve şirketin geçtiğimiz yıl çıkardığı Bitcoin’lerin sayısı da 3 bin 453’ü buldu. Bunun yanı sıra Bitfarms, Bitcoin hizmetleri şirketi NYDIG ile madencilik ekipmanları ile teminatı verilen 37 milyon dolarlık bir kredi anlaşması da gerçekleştirdi. Madencilerin, Bitcoin fiyatındaki düşüşler nedeniyle son dönemlerde maliyetleri karşılamak adına daha fazla satışa yöneldikleri görülüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle