Kripto Para

Ethereum piyasa değeri Visa ve JPMorgan’ı geride bıraktı

  Lider altcoin Ethereum (ETH) fiyatındaki hızlı yükseliş devam ederken, kripto para biriminin piyasa değeri de hızla tırmanıyor. Tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum, piyasa değeri bakımından Visa ve JPMogran Chase gibi devleri geçmeyi başardı…

  Kripto para piyasasında son dönemde Ethereum (ETH) fırtınası esiyor. Altcoin sezonunun başlamasıyla birlikte çok hızlı bir şekilde rekor üstüne rekor kıran ETH, yatırımcısını sevindirmeye devam ediyor. ETH piyasa değeri tüm zamanların en yüksek seviyelerinde yeni bir rekora ulaşmayı başardı.

  Tarihte ilk defa 500 milyar doları aşmayı başaran Ethereum piyasa değeri, bu gelişmeyle birlikte önemli bir kilometre taşına da ulaşmış oldu. ETH kripto para biriminin fiyatında tüm zamanların en yüksek seviyesi rekoru güncellendi. Bu yükseliş hamlesinin ardından Ethereum piyasa değeri de yeni zirveyi gördü.

  Dev Şirketleri Geride Bıraktı

  Altcoin yatırımcılarının büyük ilgi gösterdiği Ethereum, geçtiğimiz ay blok zincirinde USD Coin (USDC) stablecoinler ile işlemlere başlayan Visa’nın piyasa değerini geçti. Böylelikle Ethereum kripto para birimi Visa şirketinden daha değerli bir konuma ulaştı. Bu gelişme altcoin yatırımcılarını sevindiren bir diğer haber oldu. 

  Kurumsal yatırımcılardan da büyük talep toplamayı başaran Ethereum fiyatındaki yükselişler piyasa değerine yansıdı. Lider altcoin sadece bununla sınırlı kalmayıp, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük yatırım bankalarından JPMorgan Chase’i de geçmeyi başardı. ETH’nin hemen önünde şu anda Taiwan Semiconductor Manufacturing, Ali Baba ve Tesla bulunuyor.

  BTC Hakimiyet Oranı Düşüyor

  Kripto para piyasasında Ethereum fiyatında görülen rallinin arkasında pek çok sebep ortaya çıktı. Bitcoin (BTC) kripto para biriminin genel piyasa üzerindeki egemenliği günden güne düşerken, ETH de bu durumdan güç kazanıyor. Yıl başında lider kripto para biriminin piyasa üzerindeki payı yüzde 74 oranlarındayken gelinen son noktada yüzde 44’e kadar gerilemiş oldu. Kripto para uzmanları bu durumu, altcoin sezonunun başlamasıyla ilgili bir gelişme olarak değerlendirdi

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle