Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 11 Ocak 2022

  Kripto para piyasasındaki belirsizlikler 11 Ocak gününde yatırımcıların alım-satım hareketlerini etkilemeye devam ediyor. Son dönende düşüş sinyalleri gösteren Bitcoin (BTC), zaman zaman yaptığı yükselişlerle yatırımcılara yeni fırsatlar sunuyor. Altcoin piyasasında da inişli çıkışlı bir grafik çizilirken bazı projelerde önemli yükselişler takip ediliyor.

  11 Ocak 2022 Salı gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Yatırım dünyasının ünlü isimlerinden Bill Miller, kişisel servetinin %yarısını Bitcoin ve Bitcoin’e bağlı olan fonlarda tuttuğunu açıkladı. WealthTrack’e iröportaj veren Miller, Bitcoin konusunda oldukça iyimser olduğunu ve yükseliş beklediğini söyledi. 

  NBA’in Golden States Warriors takımında forma giyen ABD’li basketbolcular Klay Thompson ve Andre Iguodala’dan kripto para açıklaması geldi. Ünlü sporcular, maaşlarını Bitcoin olarak alacaklarını duyurdu ve BTC topluluğundan büyük destek gördü. 

  ABD Hükümeti Mali Sorumluluk Ofisi (GAO) kripto ATM’lerinin düzenlenmesi için IRS ve FinCEN’ın birlikte çalışmasını teklif etti. Ülkede sayıları giderek artan Bitcoin ATM’lerinin kullanımı konusunda yeni düzenlemeler talep ediliyor. 

  Altcoinlerde ise dünyaca ünlü milyarder Mark Cuban, Dogecoin (DOGE) topluluğunun yanında olduğunu söyledi. Mayıs ayında Dogecoin’i pumpladığı iddiasıyla karşı karşıya kalan Cuban, Dogecoin’in para harcama için iyi bir ödeme yöntemi olduğunu bir kez daha aktardı. 

  Deneyimli kripto para analisti Michaël van de Poppe, işletmeler için ölçeklenebilir bir blok zinciri olan Fantom’un yükselme potansiyeline dikkat çekti. FTM coıinin Bitcoin’e (FTM/BTC) karşı önemli bir destekte olduğunu söyleyen analistin bu açıklamaları altcoin yatırımcılarından büyük ilgi gördü. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güncel borsa verilerine göre BTC fiyatında yüzde 2.19 oranındaki artışla birlikte 41.656 dolar seviyesinden işlem görüyor. ETH fiyatı ise son dönemdeki düşüşlere tepki olarak yüzde 3 oranında artış gösteriyor. SOL, ADA, XRP, LUNA ve DOT gibi popüler altcoin fiyatlarındaki yükseliş sinyalleri yatırımcıları heyecanlandırıyor. Günün en çok kazandıran altcoini ise yüzde 6’dan fazla değer kazanan BNB oldu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle