Kripto Para

BTC fiyatı sert düştü! Çöküş senaryosu gerçekleşiyor mu?

  Bitcoin’de işler sarpa sardı! Lider kripto para birimi artan satış baskısı ile 27 bin dolara gerilerken, akıllara çöküşle ilgili kıyamet senaryoları geliyor… Bitcoin’de beklenen çöküş gerçekleşiyor mu?

  Kripto para piyasaları yeni haftaya kötü başladı! Haftanın ilk günü gelen satış dalgası ile 27 bin dolar düzeylerine gelen Bitcoin (BTC) fiyatı, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Tüketici Fiyatları Endeksi (TÜFE) verisi ile yeniden 28 bin doların üzerine yükselmişti. Dün gelen satış baskısı ile piyasalar sert geri çekilirken, BTC 26 bin dolar düzeylerine geri çekilerek kaybını artırdı!

  Son 7 Günlük Kayıp Yüzde 9’a Ulaştı!

  Kripto para piyasalarındaki azalan alım iştahı yeni haftada satış baskısını artırırken, Bitcoin’de işler kötü gidiyor. Yeni yıla muazzam bir yükselişle başlayan ve yılbaşından bu yana kazancını yüzde 80 civarlarına ulaşan lider kripto para biriminin son 7 günlük performansı zayıf seyretti. BTC fiyatı son 7 gündeki kaybını yüzde 9’a ulaştırırken, 24 saatlik kayıp yüzde 4 civarlarına yaklaştı.

  Kıyamet Senaryoları Gerçekleşiyor Mu?

  Bitcoin’de çöküş gerçekleşeceğine yönelik önemli analistlerin öngörüleri bulunmakta. Özellikle 70’li yıllardan bu yana finans piyasalarının içinde olan ve isabetli analizleri ile kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği tecrübeli analist Peter Brandt, Bitcoin’de oluşan teknik bir formasyon hakkında önceki gün uyarıda bulunmuştu. Bir önceki gün verdiğimiz bu analizde Brandt, Bitcoin fiyatında OBO (Omuz-Baş-Omuz) adı verilen ve fiyat düşüşüne işaret eden bir oluşum için yatırımcıları uyarmıştı.

  Brandt, bu formasyonun gerçekleşmemesi için Bitcoin’in 27 bin 500 dolar ile 27 bin dolar desteklerini koruması gerektiğinin altını çizmişti. 26 bin dolar düzeylerine gerileyen BTC fiyatı bu destekleri koruyamazken, Brandt’ın işaret ettiği formasyon hedefi ise 25 bin ila 24 bin dolar düzeylerinde bulunuyor!

  Kripto Para Piyasalarında Son Durum

  Satış baskısının sürdüğü kripto para piyasalarında kayıplar devam ediyor. BTC %bitcoin+usd% dolara gerilerken, en büyük altcoin Ethereum (ETH) fiyatı %ethereum+usd% dolara çekilmiş durumda. Satış altcoin piyasalarını da olumsuz etkiledi ve bazı altcoin’lerdeki 24 saatlik kayıplar çift haneli rakamlara ulaştı!

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle