Kripto Para

Kripto para ile e-ticaret döneminde yeni bir adım!

  Kripto paraların reel alışveriş sektörlerinde kullanım alanları genişliyor. Medium üzerinden Shopping.io ile ortaklığını duyuran VeChain, VET Coin sahiplerinin Amazon, Ebay, Walmart ve Etsy üzerinden alışveriş yapabileceklerini duyurdu. VET sahipleri bu adreslerdeki alışverişlerinde artık VET Coin kullanabilecek.

  Kripto para birimleri son dönemlerde çok ciddi şekilde yaygın hale geldi. Daha önceden eşler arası transfer işlemleri için kullanılan ve temelinde bu amaçla piyasaya çıkarılan kripto paralar, artık reel alışveriş sektörlerinde de yaygın şekilde kullanılıyor. Kripto paraların hiçbir zaman para yerine geçmeyeceğini ve geleneksel alışverişlerde kullanılamayacağını savunan birçok kişi bu görüşlerinde her geçen gün yanılmaya devam ediyor. Zira kripto paralar bu alanda da gün geçtikçe yaygın şekilde kullanılmaya devam ediyor.

  Bu kez kripto para ile alışveriş haberi VeChain’den geldi. Daha önce Medium üzerinden Shopping.io ile ortaklık kurduklarını açıklayan VeChain, bu kez de VET sahiplerine müjdeli bir haber duyurdu. Gelen açıklamaya göre VET sahipleri artık Amazon, Ebay, Walmart ve Etsy üzerinden VET Coin ile alışveriş yapabilecek. VeChain’in ortaklık kurduğu Shopping.io ise söz konusu e-ticaret siteleri ve kripto para birimleri arasında birleştirici bir görev hizmeti veriyor. Shopping.io böylece kullanıcılara, kripto para ile alışveriş imkanı sağlamış oluyor.

  VET Coin Ödemelerine Yüzde 2 İndirim Uygulanacak

  VeChain tarafından duyurulan habere göre VET Coin sahipleri, 9 Temmuz itibariyle 2 hafta boyunca VET Coin ile yapılan tüm alışverişlerde %2 oranında indirim hakkına sahip olacak. Atılan bu adım hem VeChain’e daha geniş bir kullanıcı tabanı sağlamasını hem de Shopping.io’ya yeni kullanıcıların gelmesini amaçlıyor. Ayrıca bu indirimler ile insanların kripto paralar ile alışveriş yapma konusunda alışkanlık kazanması ümit ediliyor.

  Shopping.io CEO’sunun Açıklamaları

  Shopping.io ilk kez bu alanda böyle bir adım atmıyor. Şirket daha önce de benzer adımlar atarak adından söz ettirmişti. Shopping.io’nun kurucusu ve aynı zamanda CEO’su olan Arbel Arif, kurulan son ortaklığa ilişkin çeşitli açıklamalarda bulundu. Arif, Shopping.io ile VeChain’in ortaklık kurmasını “büyük bir başarı” olarak tanımladı. Bu ortaklık sayesinde kullanıcılar, kripto paralar ile her çeşit ürün satın alabilecek.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle