Kripto Para

Alanyaspor Chiliz ile taraftar token anlaşması sağladı

  Son dönemlerde hem Türkiye’den hem de dünyanın çeşitli ülkelerinden futbol kulüpleri Chiliz ortaklıkları ile taraftar token’ları çıkarıyor. Ülkemizde bu alanda Galatasaray, Trabzonspor, Medipol Başakşehir ve Göztepe Spor Kulübü’nden sonra Aytemiz Alanyaspor da Chiliz ile ortaklık kurdu. Taraftar token’ları Socios.com uygulamasında kullanılabilecek.

  Dünyanın çeşitli ülkelerinden ve Türkiye’den birçok futbol kulübü son dönemlerde taraftar token anlaşmaları sağladı. Chiliz ile kurulan ortaklıklara daha önce ülkemizden Galatasaray, Trabzonspor, Medipol Başakşehir ve Göztepe Spor Kulübü dahil olmuştu. Chiliz Türkiye’deki 5. anlaşmasını Aytemiz Alanyaspor ile sağladı. Alanyaspor’un “ALA” ismi ile çıkarılacak olan taraftar token’ı, Socios.com uygulamasındaki yarışmalarda ve oyunlarda kullanılabilecek.

  Türkiye’de 5, Toplamda 28 Kulüp Socios.com ile Ortaklık Kurdu

  Türkiye’den 5 futbol kulübünün ortaklık kurduğu Socios.com, böylece toplamda 28. ortaklığını da sağlamış oldu. Daha önce Socios.com ile ortaklık kurmuş olan FC Barcelona, Juventus, Manchester City, Paris Saint-Germain ve AC Milan gibi dünya devlerinden sonra Türkiye’den Aytemiz Alanyaspor da Socios.com ile ortaklık kurmuş oldu. Alanyaspor’un Twitter hesabından bu ortaklık haberi şu ifadeler ile paylaşıldı:

  Aytemiz Alanyaspor’umuzun Socios.com’a katıldığını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz! Socios’u takip edin ve takımımıza daha fazla yakınlaşmaya hazırlanın!”

  Aytemiz Alanyaspor Başkanı’nın Açıklamaları

  Aytemiz Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu atılan ortaklık adımı sonrasında açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

  “Her geçen gün daha ileriye taşımak istediğimiz kulübümüzü taraftarlarımızın aktif katılımıyla dijital dünyada da öne çıkaracak bu anlaşmadan mutluluk duyuyoruz. ALA Fan Token ile taraflarımız kulüp kararlarında önemli etki sahibi olacak ve Socios.com’da yer alan çok sayıda etkileşim ve ödül fırsatlarından yararlanacak.

  ALA Fan Token lansmanımız için son derece heyecanlıyız ve taraftarlarımızdan büyük bir ilgi bekliyoruz. Bu iş birliği ile Aytemiz Alanyspor’un dünyanın sayılı kulüplerinin yer aldığı Socios.com ailesine katılmasından ve kulübümüzü global dijital arenada da güçlü kılmaktan dolayı gururluyuz”

  Chiliz ve Socios.com CEO’sunun Açıklamaları

  ALA Fan Token arz fiyatı ve lansman tarihi yakında belli olacak. Chiliz ve Socios.com CEO’su Alexandre Dreyfus, Süper Lig’de yer alan tüm kulüplerin neredeyse dörtte birinin taraftar token’i oluşturmak için Socios.com ile ortaklık kurduğunu vurguladı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle