Kripto Para

Robinhood’u DOGE korkusu sardı!

  Kripto para dünyasında şaka amaçlı piyasaya sürülen Dogecoin (DOGE), özellikle altcoin yatırımcılarından büyük ilgi görüyor. Bir anda dünyanın en değerli dijital varlıklarından biri haline gelen DOGE hakkında şok açıklama geldi…

  Dogecoin (DOGE) kripto para biriminin, piyasaya şaka amaçlı sürüldüğü biliniyor. Arkasında ciddi bir proje olmamasına rağmen Dogecoin bir anda kripto para dünyasının en değerli varlıklarından biri haline geldi. DOGE yükselişinin arkasında yatan sebeplerden biri de Robinhood platformu kullanıcılarıydı.

  ABD’nin en popüler finans ve yatırım uygulamalarından biri olan Robinhood, komisyon olmadan borsada yatırım yapılmasına imkan veriyor. Kısa sürede ciddi bir popülerlik yakalayan platform, ABD’de milyonlarca kullanıcıya ulaştı. Kısa süre önce Robinhood tarafından yapılan açıklamada 2021 yılı içindeki kazancın büyük kısmının nereden geldiğine parantez açıldı. 

  DOGE Sayesinde Kazanç Rekoru Kırdı

  ABD’li kripto para yatırımcıları tarafından da sık sık kullanılan Robinhood platformu, bu yıl içindeki kazancının önemli bir kısmının DOGE kaynaklı olduğunu açıkladı. Bitcoin ve Ethereum da dahil olmak üzere 7 kripto para birimini destekleyen Robinhood’un bu alandaki son raporu ortaya çıktı.

  Finans platformu tarafından ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) sunulan belgelerde şirketin kripto para gelirine değinildi. Buna göre kripto paralardan elde ettikleri gelirin yüzde 34’ü DOGE kaynaklı oldu. Şirketin toplam kazancının yüzde 17’si kripto para birimlerinden geldi. Dolayısıyla Dogecoin’in bu alanda önemli bir pay elde etmesi dikkatlerden kaçmadı.

  DOGE Fiyatının Düşmesinden Korkuyor

  Robinhood tarafından yapılan açıklamada DOGE üzerinden elde edilen kazançtan memnun olmadıkları belirtildi. Şirketin net gelirinin büyük bir kısmı kripto para kaynaklı olması, Robinhood için büyük bir risk teşkil ediyor. DOGE fiyatında düşüş yaşanması ve kripto para birimine olan talebin düşmesi şirketin mali durumuna da darbe vuracak. Platformun yetkilileri, olası düşüş durumunda zarar görmemek için bu durumu değiştirecek çözümler aramaya başladı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle