Kripto Para

“BTC verimsiz” diyen ABD Kongre adayından ADA’ya övgü!

  Kripto para karşıtlığının giderek tırmandığı ABD’de Cardano gönülleri fethediyor! ABD’li kongre adayı January Walker, ADA’nın verimli olduğunu ve gelecekte pek çok soruna çözüm sunacağını söyledi. Kongre adayı ADA’yı överken Bitcoin’i yerdi!

  Amerika Birleşik Devletlerinde (ABD) Demokrat Parti Kongre adayı January Walker, bir önceki gün yaptığı açıklamalarda Cardano (ADA) hakkında olumlu açıklamalarda kullandı. Son dönemde yenilikçi yaklaşımları ile dikkat çeken Walker ADA’yı överken, lider kripto para birimi Bitcoin’i (BTC) “verimsiz” olarak nitelendirdi!

  “Bitcoin Verimsiz, Cardano Son Derece Verimli”

  33 yaşındaki kongre adayı January Walker, yakın tarihli bir Twitter gönderisinde blockchain teknolojisinin su krizi gibi pek çok soruna çözüm getirebileceğini düşündüğünü açıklamıştı. Gönderisine gelen bir yanıta cevap veren Walker, “Bitcoin gibi verimsiz blockchain’ler var. Cardano ve hatta Hedera Hashgraph gibi diğer ağlar ise son derece verimli. Hatta Hedera, Visa işlemlerinde bile daha verimli bir altyapı sunuyor.” ifadeleri ile Cardano’yu överken Bitcoin’i verimsiz olarak nitelendirdi.

  Walker, Blockchain’e Büyük Umutla Bakıyor

  Bazı kullanıcıların Walker’ın yaptığı “su krizine blockchain çözüm getirecek” paylaşımına itiraz ederken, politikacıların bu teknolojiyi fazla abarttığına yönelik yorumlarda bulundular. Walker ise konuyu bir adım daha ileri taşıyarak, bundan 30 yıl sonra blockchain’in ulusal borcu ortadan kaldırabileceğini ve kullanıcıların kişisel verilerini sosyal medya şirketlerinden koruyabileceğini söyledi.

  Walker, blockchain ile birlikte nesnelerin interneti (IoT) teknolojisine de atıfta bulundu. IoT ve blockchain’i entegre ederek sürdürülebilirliği, uyumluluğu ve tüketim yönetimini geliştirmek Walker’a göre mümkün.

  Walker’ın Seçimi Kazanma İhtimali Ne?

  ABD’li bir kongre adayından gösterilen bu çıkış kripto endüstrisini hareketlendirirken, kendisini “fütürist” olarak tanımlayan siyasetçinin kazanma ihtimalinin zayıf olduğu değerlendiriliyor. Walker, Utah’ın 4. Kongre Bölgesi için aday ve 2020 yılında koltuğu kazanan Cumhuriyetçi Burgess Owebs ile yarışacak!

  Walker, bir önceki seçimlerde Utah’ın oylarının %2,13’ünü almayı başardı. Son seçimlerde alınan oy oranına bakıldığında Walker’ın Owens’a karşı kazanma ihtimali çok zayıf olarak değerlendiriliyor. Walker ise yenilikçi yaklaşımları ile seçmenlere farklı şekillerde yaklaşmayı denemekten vazgeçmiyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle