Kripto Para

Binance listelemeyi duyurdu, altcoin fiyatı fırladı!

  İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, yeni bir listeleme duyurusunda bulundu. Binance’ın 9 Aralık Perşembe günü yayınladığı listeleme haberi ile birlikte söz konusu altcoinin fiyatında sıçrama yaşandı. 

  Kripto para piyasalarında zaman zaman bazı altcoinlerde pump hareketliliği yaşanıyor. Bu ani fiyat sıçramalarında birçok faktör rol oynayabiliyor. Bazı büyük kripto para borsalarının listeleme haberleri de bu pump hareketliliğini tetikleyen etkenler arasında yer alıyor. Özellikle işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’ın listeleme haberleri, genellikle ilgili altcoinlerin ani fiyat yükselişleri yaşamasına zemin hazırlıyor. Bu alanda dikkatleri çeken Binance, bir yeni listeleme haberi daha duyurdu ve yine ilgili altcoinin fiyatında ani artışlar yaşandı.

  Binance Tarafından Yapılan Duyuru

  Binance borsası 9 Aralık Perşembe günü TSİ sabah saatlerinde yaptığı duyurusunda,  platformda Biconomy’nin (BICO) listeleneceğini açıkladı. Binance, Biconomy işlemlerinin TSİ 09.00’da başlatıldığını duyurdu. Binance borsası tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

  “Binance, Biconomy’yi (BICO) listeleyecek ve 9 Aralık 2021 09.00’da (TSİ) BICO/BTC, BICO/BUSD ve BICO/USDT ticaret çiftleri için alım satımı açacak. Kullanıcılar artık ticarete hazır olarak BICO yatırmaya başlayabilir. BICO için para çekme işlemleri 10 Aralık 2021 09.00’da (TSİ) açılacaktır.

  Not: Para çekme açık süresi, kullanıcıların referansı için tahmini bir süredir. Kullanıcılar para çekme sayfasında gerçek durumu görebilir.”

  Duyuru Sonrası BICO Fiyatı Yükselişe Geçti

  Binance borsasının listeleme duyurusundan hemen önce Biconomy (BICO) yaklaşık 5,60 dolar seviyesinde işlem görüyordu. Gelen duyuru ile birlikte BICO fiyatı kısa süre içinde 8 dolar seviyesine kadar hızlı bir yükseliş sergiledi. Ancak daha sonra BICO fiyatında bir geri çekilme yaşandı ve fiyat 6,5 dolar civarında dengelendi.

  Biconomy (BICO) Nedir?

  Biconomy, ana akım kullanıcılar için işlem süreçlerini daha basit hale getirmeyi amaçlayan bir projedir. Proje, Mart 2019 döneminde Blockchain konusunda bilgili oldukları bilinen Anikat Jindal, Ahmed Al-Balaghi ve Sachin Tomar isimleri tarafından oluşturulmuştur. BICO ise kullanıcıların daha düşük ücretler ile birden çok blok zincirindeki herhangi bir merkezi olmayan uygulamaya (dApp) sorunsuz şekilde bağlanmayı amaçlayan Biconomy platformuna güç veren Ethereum (ETH) token’ıdır. BICO ağ ücretlerinin ödenmesinde ve protokol yükseltmelerinin oylanmasında kullanılabilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle