Olympus (OHM) Token Nedir? OHM Coin Nasıl Alınır?

  Kripto para sektöründe, merkeziyetsiz finans (DeFi) dünyasının önde gelen isimlerinden biri de Olympus (OHM) Token oldu. Bu yazımızda, son dönemde özellikle altcoin yatırımcılarının dikkatini çeken Olympus (OHM) Token nedir, OHM coin nasıl alınır gibi soruların yanıtlarını bulmaya çalışacağız.

  Olympus (OHM) Token Nedir?

  Kripto para piyasasında hızlı yükseliş hareketleri göstermesiyle birlikte dikkat çeken Olympus (OHM) Token, algoritmik bir para birimi protokolüdür. Varlık desteği ve protokol kontrollü değer yoluyla, benzersiz teorik dinamikler sağlayan token’dır.

  En basit tanımıyla, Olympus Finance, istikrarlı bir satın alma gücü sağlayan ve piyasa odaklı bir değere sahip yüzen bir kripto para birimidir. Bir başka deyişle, OHM, 1:1 (birebir) dolarlık teminat desteği olmaksızın piyasa odaklı dalgalı bir fiyatı koruyan algoritmik bir stabilcoindir.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  ABD dolarının diğer fiyat para birimleri gibi enflasyona karşı bağışık olmadığı göz önüne alındığında stabilcoinlerin zamanla satın alma gücünün azalması bekleniyor. İşte bu durumla mücadele etmek için Olympus, değişken piyasa odaklı bir fiyat yaratırken istikrarı korumaktadır. Böylelikle, yerel kripto para birimi olan OHM belirteçlerinin fiyat tabanlı alım ve satımıyla yapılır. OHM, doğrudan ABD dolarına sabitlenmediği için diğer sabit paralardan farklıdır. Bunun yerine, her OHM jetonu, hazinelerinde 1 DAI birimi tarafından desteklenir. OHM token hakkında detaylı bilgilere ve Whitepaper’a https://www.olympusdao.finance adresinden ulaşabilirsiniz. 

  OHM Token Yorum

  Stake, Olympus Finance'in kâr dağıtım modeli olarak görüldüğü için altcoin yatırımcılarına ciddi oranda kazançlar sunmaktadır. OHM tokenlerini stake sözleşmesine stake ettiğinizde, sOHM tokenlerine eşdeğer bir miktar elde edersiniz. Bu sOHM coinleri, kâr tahakkuk eden coinler olarak görülmektedir. Dolayısıyla sOHM aracılığıyla kârın bir kısmını alabilirsiniz. Olympus (OHM) Token, özellikle kripto para stake ederek yani platforma kilitleyerek ödül kazanmak isteyen yatırımcılar için çok faydalı bir yatırım tercihi olarak gösterilmektedir. 

  Olympus (OHM) Token Geleceği 

  Kripto para sektörünün önde gelen isimlerinden Mark Cuban, OHM’yi stake etti, yani ödül kazanmak için kripto parayı kilitledi. Ünlü milyarder, şu anda yayın sırasında yaklaşık 298.552 dolar değerinde toplam 536 stake edilmiş Olympus’a (OHM) sahip olmasıyla dikkat çekti. Bu özel cüzdan Mark Cuban, kripto platformu Lazy’de değiştirilemez token (NFT) portföyünü gösterdiğinde halka açıldı. OHM token dünyaca ünlü milyarderlerin de stake yani kripto para ödülü kazanmak için kullandığı bir yöntem olarak görülüyor. Bu yüzden Olympus (OHM) Token geleceği konusunda analistler olumlu görüş bildirmektedir. 

  OHM Token Fiyatı Ne Kadar?

  Anlık verilere göre 1 OHM fiyatı %ohm-coin+try% TL. Döviz cinsinden ise %ohm-coin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Olympus (OHM) fiyatı 24 saatte %ohm-coin+yuzde%.

  Olympus (OHM) Token Nasıl ve Nereden Alınır?

  Olympus (OHM) Token satın almak için listelenen en büyük borsalar arasında yer alan Uniswap (V3), Uniswap (V2), Bilaxy, Sushiswap borsalarında hesap açmanız gerekir:

  • 1. Adım: OHM token satın almak için Uniswap gibi merkeziyetsiz borsalarda hesap açmanız gerekir. Bu yüzden ilk olarak borsaların web sitesine giriş yapın.
  • 2. Adım: Borsanın yeni kullanıcı hesabı açma bağlantısına tıklayın.
  • 3. Adım: Sizden talep edilen KYC ve diğer kişisel bilgileri doğru ve eksiksiz biçimde yazarak hesap oluşturun.
  • 4. adım: Hesabınıza para gönderebilmek için TL paritesini seçtikten sonra uygun aracılarla para transferini gerçekleştirin.
  • 5. Adım: Hesabınıza para geçtikten sonra bakiyenizi kontrol ederek OHM token satın alma sayfası üzerinden işlem yapabilirsiniz. 
  • 6. Adım: Satın aldığınız OHM tokenleri isterseniz borsada, isterseniz de borsadan çekip daha güvenli yol olan soğuk cüzdanlarda tutabilirsiniz. 

  Avantajları Neler?

  Olympus (OHM) Token avantajları şunlardır:

  • Olympus Finance'in kâr dağıtım modeli olan stake yöntemiyle ciddi oranda gelir elde edebilirsiniz.
  • Olympus Finance'in yeniden temellendirme mekanizması sayesinde, sOHM'yi elde tutmak en kârlı yöntemdir.
  • Yeniden temellendirme özelliği sayesinde veriminizi birleştirmenize olanak tanır.
  • OHM yeniden temel oluşturmaz, gerçek OHM birimleri satın alındıktan sonra yeniden temellendirme yapılır.
  • OHM tokenlerini stake sözleşmesine stake ettiğinizde, sOHM tokenlerine eşdeğer bir miktar kazanç elde edebilirsiniz.

  Dezavantajları Neler?

  Olympus (OHM) Token dezavantajları şunlardır:

  • Saldırı riski: Merkeziyetsiz borsalar ne kadar güvenli olsa da borsalarda tuttuğunuz OHM tokenleriniz hiçbir zaman %100 güvende sayılmaz. Bu yüzden soğuk cüzdanlarda depolama yapmanız tavsiye edilir. 
  • Takas edilemez: OHM coinleri transfer edilemez veya takas edilemez, onları sadece kâr elde etmek için tutabilirsiniz.

  Sonuç

  Olympus (OHM) Token, 1:1 dolarlık teminat desteği olmaksızın piyasa odaklı dalgalı bir fiyatı koruyan algoritmik bir stabilcoin olarak tanımlanır. Kripto para yatırımcıları OHM stake ederek bu sayede ciddi kazançlar elde edebilir. Ethereum ağında çalışan bir token olan OHM, henüz yaygın hacimli borsalarda listelenmemiş durumda. Bir kaç merkezsiz borsada alım satımı yapılan proje, zamanla diğer borsalarda da listelenebilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle