Kripto Para

27 Ağustos BTC, dolar ve altın ne durumda?

  Kripto para piyasalarında Bitcoin (BTC) destek arayışlarını sürdürüyor. Yukarı yönlü bir atak için fiyat mücadelesi veren BTC’nin yanı sıra Ağustos ayının son işlem haftasında dolar ve altın nasıl hareket ediyor? 27 Ağustos Bitcoin, altın ve döviz fiyatları…

  Kripto para piyasalarındaki hareketlilik kendisini göstermeye devam ediyor. Bitcoin (BTC) son haftaya 50 bin dolar üzerinde giriş yapmıştı. Ancak hafta içinde gelen düşüşler sonrası BTC yaşadığı geri çekilmeler ile 47 bin dolar bandının da altına sarkmıştı. Analistler, Bitcoin’deki geri çekilmenin sağlıklı bir fiyat düzeltmesi olabileceğini ifade ediyor. Öte yandan geleneksel ekonomi piyasalarında da altın ve döviz fiyatlarında çift yönlü dalgalanmalar kendisini göstermeye devam ediyor. İşte Ağustos ayının son işlem haftasının kapanışında Bitcoin, altın ve döviz fiyatları…

  Bitcoin (BTC)

  Bitcoin 27 Ağustos Cuma gününe küresel piyasalarda 47 bin dolardaki kritik desteğinin hemen altında, 46 bin 650 dolar seviyesinde giriş yaptı. Hafta boyunca 47 bin dolar etrafında fiyatlanan Bitcoin 26-27 Ağustos başlangıçları arasında, 24 saatte %2,8 oranında değer kaybı yaşadı. Öte yandan BTC son bir haftada ise %5,7 oranında düşüşle hareket etti. Son bir aylık grafikte ise Bitcoin fiyatında %16,35 oranında değer artışı görüldü.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  ABD Doları

  27 Ağustos Cuma günü, Ağustos ayının son işlem gününe dolar 8,38 TL seviyesinde giriş yaptı. Dolar için küresel piyasalarda ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell’ın açıklamaları takip edilecek. Dolar son işlem gününe bir önceki güne göre %0,05 oranında değer artışıyla başladı. Son bir haftalık süreçte %1,07 oranında değer kaybı yaşayan dolar, son bir aylık süreçte ise %2,03 oranında düşüş yaşadı.

  Altın Fiyatları

  Haftanın son işlem gününe küresel piyasalarda ons altın 1.798 dolar seviyesinde giriş yaptı. Bir önceki açılış fiyatına göre ons altında %0,14 oranında değer artışı yaşandı. Son bir haftalık süreçte ons altında %0,97 oranında değer artışı yaşanırken, son bir aylık süreçte ons altın %0,02 oranında değer kaybetti.  Altın fiyatları için küresel ekonomi piyasalarında gelişmeler takip edilecek.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle