Kripto Para

10 yıldır uykudaydı… Uyandığında ilk iş BTC aktardı!

  Bitcoin fiyatlarında devam eden volatilite nedeniyle yatırımcılar yön tayin etmekte zorlanıyor. Bu süreçte balinaların hareketleri büyük önem taşıyor. Son olarak 10 yıldır uykuda olan bir cüzdandan transfer edilen 37,8 milyon dolarlık BTC gündem oldu.

  Balinalar devam eden volatilitede yatırımcılarca yakından izleniyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan dava ile birlikte volatilitenin arttığı kripto para piyasalarında yön için ipucu arayan yatırımcılar, Lookonchain tarafından avlanan son balina yaklaşık 37,8 milyon dolarlık bin 432 BTC ile sarsıldı. Asıl şaşırtıcı olan ise işlemin büyüklüğü değil, balinanın uzun süredir uykuda olmasıydı. İşlem, 10 yıldır uyuyan bir cüzdan tarafından gerçekleştirildi!

  Balina 10 Yıldır Uykudaydı!

  Lookonchain tarafından tespit edilen son balina on yıldır uykudaydı. Son olarak 9 Nisan 2013 tarihinde 195 dolar iken BTC alan bu cüzdan, o tarihten bu yana herhangi bir işlem yapmayarak uyku modunda kalmıştı.

  Balina, tek bir işlemde bin 432 adet Bitcoin’i farklı bir cüzdana taşıdı. Açtığı yeni cüzdana 37,8 milyon dolarlık Bitcoin’i aktaran balina, henüz borsa ya da farklı bir alana başka bir işlem gerçekleştirmedi.

  Balinalar Bir Bir Uyanıyor!

  Son dönemde ABD Merkez Bankası (FED) ve SEC politikaları, pek çok kez BTC’de akümülasyon sürecini tetikledi. Fiyatlar akümüle olması ardından ise balinaların hareketleri de sıklaştı. Son işlemde 10 yıldır uyuyan bir balina bin 432 adet BTC’yi farklı bir cüzdana taşırken, 24 Nisan tarihinde bir başka büyük balinanın da ilginç hareketi gündemi meşgul etmişti.

  24 Nisan günü 12 yıldır uyuyan bir cüzdandan 11 milyon dolar değerinde BTC transferi gerçekleşmişti. Bu transferin hemen öncesinde ise bu kez 9 yıldır hareket etmeyen 61 milyon dolarlık BTC cüzdandan çıktı. Bu süreci tetikleyen gelişmelerin ise balinaların unutulan şifrelerini yeniden bulmuş olabilecekleri olduğu düşünülüyor. Eğer bu ihtimal doğru ise ilerleyen günlerde uzun yıllar uykuda kalan balinaların satış pozisyona geçebilecekleri ve böyle bir durumda kripto para piyasalarının yeni bir satış baskısı ile karşılaşabileceği konuşuluyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle