Kripto Para

Zincir üstü veriler DOGE için “az kaldı” sinyali veriyor!

  Kripto para piyasalarında, sosyal medya desteğini kaybettiği için fiyatında düşüşler yaşadığı düşünülen Dogecoin (DOGE) şaşırtıcı şekilde yeniden yükseliş sinyalleri vermeye başladı. DOGE adına zincir üstü veriler, “yakında” sinyalleri veriyor.

   2021 yılında kripto para piyasalarında birçok alan ve birçok kripto para birimi beklenmedik değer artışları ve yatırımcı ilgisi ile karşılaştı. Bu alanda yatırımcıların ve kullanıcıların en yoğun ilgisiyle karşılaşan sektörler; merkezsiz finans (DeFi) sektörü, NFT (non-fungible-token) sektörü, sosyal medya şakalarıyla üretilmiş olan MEM tabanlı (memecoin) kripto paralar ve Layer-2 (ikinci katman) çözümleri gibi sektörler oldu. Bu alternatif sektörler ve kripto paralar, hem token fiyatı bakımından hem de kilitli varlık miktarı bakımından tarihlerinin en yüksek seviyelerini gördüler.

  Sektöre 2021’de Damgasını Vuran DOGE Oldu

  2021 yılı bu nedenle kripto para piyasaları adına oldukça verimli geçiyor. Her ne kadar piyasalar Mayıs ayındaki çöküntüyle büyük bir çekilme yaşamış olsa da 2021 yılının özellikle ilk dört ayındaki pozitif gelişmelerin izleri hala görülebiliyor. Bu alanda beklenmedik değerler kazanarak kripto para sektörünün en sevdiği token’larından biri haline gelen Dogecoin’in gösterdiği performanslar örnek gösterilebilir. Bir döneme “çılgınca” yükselişleriyle damgasını vuran DOGE, uzunca bir süre durgun kaldıktan sonra ilginç bir şekilde yeniden yükseliş sinyalleri vermeye başladı.

  DOGE Neden Yükseliyor Olabilir? Analistlerin İşaret Ettiği 3 Sebep

  TradinView ve CoinCapMarket verilerine göre Dogecoin, 20 Temmuz tarihinde 0,159 dolara kadar gerilemişti. O tarihten bu yana DOGE, verilere göre %120’den fazla değer artışı yaşadı ve 16 Ağustos tarihinde gün içinde 0,35 dolara kadar yükseldi. Ayrıca yine aynı tarihte DOGE’un 24 saatlik işlem hacmi de %63 oranında artış gösterdi ve 8,6 milyar dolar seviyesine ulaştı.

  Uzman isimler, trader’ların DOGE’dan bir kez daha artış beklemelerinin 3 sebebi olduğunu ifade ediyor. Buna göre bu sebepler şunlar:

  • Zincir üstü aktivitelerdeki artışlar,
  • Büyük ölçekli kripto para borsalarında artan işlem hacimleri
  • Sektörün popüler isimlerinin artan DOGE ilgileri.

  Analist Gradwell Zincir Üstü Verileri Değerlendirdi

  Konuya ilişkin olarak Twitter üzerinden bir paylaşımda bulunan Chainalysis baş ekonomisti Philip Gradwell, bu yükseliş zemininde DOGE’un benimsenmesine dikkat çekti. Ünlü analist, DOGE benimsenmesinin 2017 boğa koşusundan bu yana en yüksek seviyesinde olduğunu ifade etti. Gradwell ayrıca 6 aydan daha kısa süredir elinde DOGE tutan yeni kullanıcıların, şu an dolaşımdaki arzın %25’ine sahip olduklarını belirtti. Konuya ilişkin olarak Gradwell şu ifadelere yer verdi:

  “DOGE, 2021 yılında ortalama 32 bin zincire üstü Günlük Aktif Kullanıcıya (DAU) sahipti ve bu, fiyatla birlikte hareket etti. DAU verisindeki yüzdelik değişim ile 2021’de DOGE fiyatındaki değişim arasında şimdiye kadar 0,7 benzerlik var.”

  Son edinilen bilgilere göre 1 DOGE fiyatı %dogecoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %dogecoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Dogecoin fiyatı 24 saatte %dogecoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle