Kripto Para

Borsalarda ETH miktarı dip seviyede! Fiyatı nasıl etkiler?

  Kripto para borsalarında tutulan Ethereum miktarı tüm zamanların en düşük seviyesine geriledi. CryptoQuant tarafından yapılan açıklamada kripto para borsalarında tutulan Ethereum miktarının en dip seviyelere gerilediği belirtildi. Bu durumun fiyatı olumlu etkileyip etkilemeyeceği ise merak edildi.

  Kripto para piyasasında, Hindistan’daki yasaklar etkili oldu. Hindistan’da kripto para yasaklarına yönelik bir tasarının hazırlandığına yönelik çıkan haberler, ABD teşvik paketi ile yükselişe geçen kripto paralarda sert düzeltme yaşanmasına neden oldu. Kripto para piyasasında Ethereum’un da içinde olduğu birçok para biriminin fiyatı gerilerken, borsalardaki Ethereum miktarında da azalma yaşandı.

  Kripto para piyasasında yaşanan küçülmeye rağmen borsalardaki Ethereum rezervlerinin azalması dikkat çekti. Fiyat düşüşlerine rağmen yatırımcıların borsalardan Ethereum çıkışı yapması, fiyat yükselişinin yaşanabileceği şeklinde yorumlandı. Bununla beraber tarihin en düşük seviyesine gelen Ethereum rezervinin Bitcoin rezervleri ile arasındaki fark da tartışma yarattı.

  Borsadaki Ethereum miktarının azalması fiyatı nasıl etkiler?

  Borsalardaki Bitcoin miktarı 2021 yılının başından bu yana inişli çıkışlı bir görünüm çiziyor. Btcoin’in dalgalı rezerv miktarlarının aksine Ethereum rezervlerinde ise düşüş gözlemleniyor. Piyasalardaki kripto para çıkışları genellikle fiyat yükselişinin göstergesi olarak değerlendirilmekle beraber merkeziyetsiz borsalarda durum daha farklı olabiliyor.

  CryptoQuant tarafından açıklanan verilere göre borsalardan yapılan Ethereum çıkışları artış göstermeye başladı. Ethereum rezervlerinin tarihin en düşük seviyesinin gördüğünü açıklayan CryptoQuant birçok kripto para birimi için bunu satış baskısının azaldığı şekilde yorumluyor. Satış baskısının azalması fiyat yükselişlerinin desteklemekle beraber, merkeziyetsiz para birimlerinden biri olan Ethereum için ise durum daha farklı olabilir.

  Ethereum toplam arzının yüzde 32’sini balinalar kontrol ediyor

  Borsalardan çıkışı yapılan Ethereum miktarının artış göstermesi ile beraber bu rezervlerin ne kadarının balinalar tarafından kontrol edildiği de merak konusu oldu. Son yapılan rezerv çıkışlarının bir kısmının balinalar tarafından yönetilen Ethereum adreslerine yönlendirildiği biliniyor.

  Bununla beraber mart başından bu yana çıkışı yapılan Ethereum’ların yüzde 32’si balinalar tarafından kontrol ediliyor. En büyük balina topluluğunu oluşturan yatırımcılar ise 2 yılı aşkın süredir HODL yapan yatırımcılardan oluşuyor.

  Güncel durumda 1 ETH fiyatı %ethereum+try% TL. Döviz cinsinden ise %ethereum+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ethereum 24 saatte %ethereum+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle