Kripto Para

Yapı Kredi’ye Kripto Platform menüsü! Direkt transfer dönemi

  Türkiye’de Akbank’tan sonra Yapı Kredi bankası da kripto para işlemlerine yönelik bir adım attı. Yapı Kredi’nin mobil bankacılık uygulamasına “Kripto Platform” işlem menüsü eklendi. Kullanıcılar bu platform üzerinden artık BtcTurk ve Paribu borsalarına doğrudan para transfer edebilecek.

  Kripto para sektörünün büyümesi, tüm dünyada ekonomi temellerinin yeniden şekillenmeye başlamasını sağladı. Dünyanın birçok yerinde bankacılık kuruluşları müşteri talepleri doğrultusunda kripto para masaları kurdu. Pek çok örneği görülen bu adımlar, kripto paralara karşı bakış açılarının nasıl değiştiğini de gözler önüne seriyor. Şimdi bu alanda benzer bir adım, Türkiye’de Yapı Kredi Bankası tarafından atıldı.

  BtcTurk ve Paribu Borsalarına Direkt Para Transfer Edilebilecek

  Türkiye’de Akbank’tan sonra Yapı Kredi Bankası da mobil uygulamasına kripto para işlemleri için bir menü ekledi. Yapı Kredi’nin mobil bankacılık uygulaması üzerinden artık kullanıcılar kripto para borsalarına direkt para transfer edebilecek. “Kripto Platform” başlığında eklenen menü ile kullanıcılar BtcTurk ve Paribu borsalarına 7/24 para transferi gerçekleştirebilecek. Ayrıca doğrudan yapılabilecek olan bu transfer işlemlerinde hesap ya da IBAN bilgisi girmeye gerek kalmayacak. Kullanıcıların, istediği borsayı seçip tutar belirlemesi yeterli olacak.

  Yapı Kredi COO’su Cahit Erdoğan’ın Açıklamaları

  Atılan adım sonrasında Yapı Kredi COO’su Cahit Erdoğan konuya ilişkin çeşitli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, açıklamasında değişen ihtiyaçlara hızla adapte olarak, her zaman ihtiyaçlara yönelik hizmet sunduklarını vurguladı. Cahit Erdoğan’ın konuya ilişkin açıklamaları şöyle:

  “Dijitalleşme tüm dünyada alışkanlık ve rutinleri de değiştiriyor. Bunun birlikte teknolojinin gelişmesi ve dijitalleşme hızının artması ile birlikte ‘varlık’ kavramları da giderek şekil değiştirdi. Yapı Kredi olarak tüm bu gelişmeleri yakından takip ediyor, dijital alandaki yatırımlarımızı müşterilerimizin ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda son teknoloji ve trendlere göre şekillendiriyoruz.”

  Dijitalleşen dünyada artık insanların istediği bankacılık hizmetine istediği her an ve her yerde, hızlı ve konforlu şekilde ulaşmak istediğini belirten Cahit Erdoğan, açıklamalarına şu ifadeler ile devam etti:

  “(…) Artık kripto varlık platformlarına para transferi hizmetimizle, Türkiye’de kripto para alım satımı yapılabilen BtcTurk ve Paribu borsalarına Yapı Kredi Mobil aracılığıyla hesaptan direkte para gönderilebilmesini sağlıyoruz.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle