WazirX (WRX) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Bu yazımızda, kendi platformu olan WazirX kripto para borsasında en çok işlem gören altcoinlerden olan WRX Coin nasıl alınır, avantajları ve dezavantajları neler, gelecekte nasıl bir konumda olacak sorularına yanıt arayacağız. 

  WazirX (WRX) Coin Nedir?

  WazirX (WRX) Coin, 2018 senesinde piyasa çıkan Hindistan kripto para borsası WazirX’in yerel kripto para birimidir. WazirX kripto para borsası aynı zamanda Binance kripto para borsasının parçalarından biridir. Bu kapsamda WRX Coin Binance’nin Blockchain fonu sayesinde piyasa sürülmüştür. 

  WRX Coin ticari kripto para işlemlerinde indirimli koşullardan yararlanabilmeye imkan sunan altcoin olarak bilinir. WRX Coin, Hindistan yatırımcılarının kripto para birimlerine ve kripto para işlemlerine en hızlı şekilde erişebilmeleri için tasarlanmıştır. 

  WazirX Coin Yorum

  Analistler yorumlarından WRX Coin’in ticari kripto para işlemleri için etkili bir araç olduğunu belirtiyorlar. Özellikle Binance’de yer alan her ülkeden yatırımcı ile Hindistan yatırımcılarını özel bir alanda buluşturan WRX Coin’in daha fazla ilgi göreceğini düşünüyorlar. Hindistan’da yer alan bir kurumsal firma ile Hindistan dışı kurumsal firma arasından en hızlı ve masrafsız varlık transferinin WRX Coin transferi ile mümkün olduğunu belirtiyorlar.

  WRX Coin yatırımcıları ise WazirX’in sunduğu kimlik doğrulama sisteminin hızından söz ediyorlar. WRX Coin sahipleri WazirX borsasında KYC protokol ile saniyeler içinde kimlik doğrulama yaparak zamandan tasarruf sağladıklarını belirtiyorlar.

  WRX Coin Geleceği

  Aayush Jindal, Kaleo ve diğer birçok analist WRX Coin’in kripto ticari işlemler ile gelişeceğini belirttiler.  Diğer yandan WazirX platformunun kullanıcı sayısı artsa da kendini dakikalar içinde ölçeklendirebildiğini söylüyorlar. Bu gibi bir sistemden aldığı destekle hız sunan WRX Coin’e olan yatırımcı italebin yükseldiğini vurguluyorlar. 

  Analistler WRX Coin’in 2021 yılı ilk yarısını değer kaybı üzerinden kapatacağını açıkladırlar. Alcoin’in şuan için fiyat dalgalanmaları içinde olduğunu belirttiler. 2021 ilk yarınsı %20’lik değer kaybıyla kapatması beklenen altcoin’in sene sonunda artış yapması ön görüldü. 2021 yılsonunda WRX Coin’in 4.58 dolar düzeyine en yakın konuma gelebileceği açıklanıyor.

  WRX Coin Fiyatı

  Güncel verilere göre şu anda 1 WRX fiyatı %wazirx+try% TL. Döviz cinsinden ise %wazirx+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, WazirX fiyatı 24 saatte %wazirx+yuzde%.

  WRX Coin ve stablecoin olmayan diğer kripto paraların fiyatları anlık değişme uğrarlar. Piyasa volatilitesinden etkilenen fiyatlar anlık takip edilmeden alım-satım yapılmamalıdır.

  WazirX (WRX) Coin Nasıl Alınır?

  WazirX (WRX) Coin alımında internetten Binance, FTX, Poloniex, WazirX, CoinDCX, Binance DEX, Gate.io, HitBTC, Bitsonic kripto para borsalarından birine erişim sağlanmalıdır. Platform ana sayfasına erişildiğinde, “kayı ol“ sekmesi tercih edilir. Bu adımla ekrana gelen tabloya kimlik ve e-posta girilip, onay verilir.

  Hesabın yönlendirdiği yeni sayfadan ise “hesaba para yatır“ sekmesine tıklanır. Yeni tablodan hesaba aktarılacak para birimi ve tutarı belirlenip, kredi kartı veya banka hesabı üzerinden para transferi yapılır. Yeni pencereden “kripto para alım“ sekmesi tercih edilir. Gelen tabloda WRX kripto para birimi, miktarı seçilip, satın alma emri tanımlanır. Alınan WRX Coin miktarı hesapta görüntülenir.

  Avantajları Neler?

  WRX Coin’in en büyük avantajı sorunsuz, hızlı ve güçlü işlem deneyimini sunmasıdır. WazirX borsası üzerinden WRX Coin işlemleri, İSO mobil, Android cihazların tümünden en hızlı şekilde yapılır. İşlem onay hızı sayesinde, yakalanan avantajlı fiyattan satış yapma şansı kaybedilmez.

  Hızlı kimlik onayı, transferde sınır ötesine düşük masrafla gönderim, 7/24 işlem yapabilme imkanlarını sunan WRX Coin, kaliteli kullanıcı deneyimini öne olana bir altcoindir. Ticari ve bireysel yatırım işlemlerinin yapılmasına aynı anda olanak sunar. Donanım cüzdanlarda ise çevrimdışı şekilde yüksek güvelikle saklanabilir.

  Dezavantajları Ne?

  WRX dezavantajı fiyatının birçok altcoin’e göre oynaklık açısından önde olmasıdır. Diğer yandan BTC ve ETH fiyat düşüşlerinden yüksek oranda etkilenir. Bu kapsamda ana kripto para birimlerindeki ani fiyat düşüşleri zaten rekor seviyede olmayan fiyat çıtasını aşağı çekebilir. Yatırımcıların alım-satım’da sürekli takip etmesi gereken bir altcoindir.

  Tüm kripto para birimlerinin eksisi olarak görülen kripto para borsasına yönelik saldırı risklerinin altında olma durumu, WRX Coin içinde geçerlidir. Donanım cüzdanda saklama yöntemiyle bu sorun minimize edilir.

  Sonuç

  WRX Coin 2021 sonunda değer kazanması beklenen altcoinler arasındadır. Hindistandaki yatırımcıların küresel piyasaya dahil olmasında büyük bir rol oynuyor. WRX Coin’in bu yanı ile gelecekte popülerliğini nasıl devam ettireceğini birlikte gözlemleyeceğiz. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle