Kripto Para

Vitalik Buterin ETH rakiplerini tek tek kıyasladı!

  Piyasa değeri ile en büyük 2. kripto para birimi konumunda bulunan Ethereum (ETH), “rakibi” olarak gösterilen birçok kripto projesi ile kıyaslanmaya devam ediyor. Ethereum, bu kez de kurucusu Vitalik Buterin tarafından rakipleri ile bir ankette kıyaslandı.

  Ethereum (ETH), Rus asıllı Kanadalı bilgisayar programcısı Vitalik Buterin’in liderlik ettiği bir ekip tarafından kuruldu ve 6 yıl gibi bir sürede kripto para piyasalarının en büyük 2. kripto para birimi oldu. Son dönemlerde Ethereum, kendisine rakip olarak gösterilen birçok kripto para projesi ile kıyaslandı ve bu varlıkların bazıları için “Ethereum Katili” gibi yakıştırmalar da yapıldı. Ancak piyasa çoğunluğu, Ethereum’a rakip olarak gösterilen bu tür varlıkların kısa vadede Ethereum’un yerini alabileceğine inanamıyor. Bu yönde tartışmalar devam ederken bu alanda bir kıyaslama da Vitalik Buterin’den geldi.

  Vitalik Buterin’den ETH Anketi

  Vitalik Buterin, Twitter üzerinden peş peşe 2 anket yayınladı. Buterin, söz konusu anketlerinde Ethereum topluluklarının hangi projelerde gelecek gördüğünü belirlemek istedi. Buterin, söz konusu anketinde birçok kripto varlığı kıyasladı ve topluluğun hangi projeleri daha güçlü gördüğünü ortaya koydu. Buterin düzenlediği ankette Ethereum’un gelecek vadettiği imasında bulundu ancak JPMorgan analisti Nikolaos Panigirtzoglou, ölçeklendirme sorunlarına çözüm bulunamaması durumunda Ethereum’un piyasa hakimiyetini kaybedebileceğini dile getirdi.

  Buterin, ETH Rakipleri Üzerinden Bir Anket Düzenledi

  Vitalik Buterin, Twitter üzerinden yayınladığı anketinde “Ethereum topluluğu için bir anket. 2035’te uyanıyorsunuz ve dünyadaki tüm işlemlerin ve tasarrufların %80’i ETH olmayan tek bir para biriminde. Hangisi olmasını tercih edersiniz?” sorusunu sordu. Buterin, ilk anketinde cevap şıkları arasına da; BTC, USD, SOL ve ADA seçeneklerini koydu. İlk ankette %42 ile en fazla oyu alan ADA oldu ve BTC %38,4 ile ikinci sırada yer aldı.

  İkinci Ankette TRON Öne Çıktı

  Buterin söz konusu anketinde aynı soruya daha sonra 4 seçenek daha ilave etti ve yeni bir anket daha yaptı. Aynı sorunun yer aldığı bu ankette Buterin bu kez cevap şıkları arasında; TRON, BNB, CNY ve NEO seçeneklerine yer verdi. Bu ankette ise %51,3 ile en fazla oyu alan TRON olurken, 2. sırada yer alan BNB %22,8 oranda oy aldı. Buterin’in düzenlediği ilk ankette 600 bin 697 katılımcı yer alırken, ikinci ankette de 358 bin 746 katılımcı yer aldı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle