Kripto Para

Son zamanların en büyük BTC transferi yakalandı!

  Veri analiz platformu Santiment, gerçekleşen yüksek tutarlı bir Bitcoin transfer işlemini duyurdu! Santiment’in paylaşımında yer alan transfer işleminin ise ne amaçla yapıldığı gizemini koruyor.

  Zincir üst veri analiz platformu Santiment, yaptığı bir paylaşımda son dönemin en büyük Bitcoin (BTC) transferini ortaya koydu! Bir balinanın adresinden yapıldığı tahmin edilen bu BTC miktarının büyüklüğü, ne amaçla yapıldığı sorusunu akıllara getiriyor.

  13 Bin 370 Adet BTC Taşındı!

  Kripto sektörüne yönelik paylaştığı veriler ile fiyat değişimleri hakkında da önemli fikirler veren Santiment, son paylaşımı ile Bitcoin için önemli bir transfer işlemini belgeledi. Yayınlanan açıklamada 13 bin 370 adet Bitcoin’in taşındığı gösterilirken, işlemin bir cüzdandan farklı bir cüzdana gerçekleştiği ifade edildi.

  Transferin Nedeni Henüz Bilinmiyor

  Güncel fiyata göre yaklaşık 313,1 milyon dolar değerinde transfer işlemini duyuran Santiment, “8 saat önce, 4 haftanın en büyük Bitcoin işlemi gerçekleşti. Bu yepyeni balina adresi, tek bir aktarımdan sonra sıfırdan birdenbire 13 bin 369 BTC (Değeri yaklaşık 313,1 milyon dolar) tutara ulaştı. Fiyatlar ileriye doğru dalgalandıkça bu cüzdanı buradan takip edin.” ifadeleri ile cüzdan linkini paylaştı.

  Transfer işlemleri bilindiği gibi kripto para birimlerinin performansı hakkında önemli bir gösterge olarak kabul ediliyor. Transferin hemen arkasından yüzde 0,37 değer kaybeden BTC akıllara soru işareti getirirken, transfer işleminin kim ya da neden yapıldığına ilişkin henüz bir açıklama ya da geçerli tahmin bulunmuyor.

  Bitcoin Sakin Seyrediyor!

  Önceki günlerde ABD Merkez Bankası (FED) faiz açıklaması ile lider kripto para birimi adeta sıçramış ve 24 bin doların üzerine çıkarak Ağustos’tan bu yana gördüğü en yüksek seviyeye ulaşmıştı. Devamında gelen kar satışları ile 24 bin doların altına gerileyen BTC, haberin yazıldığı dakikalarda yatay bir seyir çizerek 23 bin 351 dolar düzeylerinde fiyatlanıyor.

  Bu fiyatla birlikte lider kripto para biriminin piyasa değeri 450,58 milyar dolara ulaşarak FTX öncesi dönemine geri döndü. FTX iflası ile zor günler yaşanan kripto endüstrisinde 2023 yılına iyi başlayan BTC, peşinde altcoin’leri de sürüklemeyi başardı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle