Kripto Para

Kripto para şirketlerine İş Portföy ile yatırım fırsatı

  Yurt dışındaki şirketlere fon yatırımı yapmak isteyen Türk vatandaşlarının yakından ilgilendiği fonlardan biri de İş Portföy Blockchain Teknolojileri Karma Fonu oldu. Fonun performans raporunda blockchain dünyasının önde gelen şirketleri yer alıyor…

  İş Portföy tarafından nisan ayı içinde kurulan blockchain fonunun ilk performans raporu yayımlandı ve yatırımcıların bilgisine sunuldu. Net varlık değeri 27 milyon TL seviyesinde olan fon, kripto para dünyasının önde gelen şirketlerine yatırım yapmaya başladı. Yerli yatırımcılar tarafından ilgiyle karşılanan fonun yatırım yaptığı firmalar açıklandı.

  Kripto para dünyasında aktif bir şekilde yer alan ve blockchain teknolojisi üreten şirketlerin dışında hisse senetlerine ve borçlanma araçlarına yatırım yapan fon dikkat çekti. Fonun son raporunda çoğunluğun yabancı hisse senedi alımlarından oluştuğu görüldü. İş Portföy Blockchain Teknolojileri Karma Fonu adında çıkartılan fonda, toplamda 40 farklı şirketin hisselerine yatırım yapılıyor.

  Sektörün Önde Gelen Şirketlerine Yatırım

  İş Portföy Blockchain Teknolojileri Karma Fonu kapsamında, yayınlanan performans raporunda hangi şirketlere yatırım yapıldığı açıklandı. Kripto para dünyasının en büyük borsalarından biri olan ABD merkezli Coinbase dışında madencilik devi Ebang International gibi şirketlere yatırım yapılıyor.

  Bunun dışında bilançosunda 91 binden fazla Bitcoin (BTC) bulunduran, kripto para dünyasının en popüler şirketlerinden MicroStrategy de yatırım aldı. Coinbase ve MicroStrategy hisseleri aynı günde alındı kapanış fiyatları da açıklandı. İş Portföy, Türkiye’de blockchain teknolojisine yönelik kurduğu fon ile bir ilke imza attı ve ülkenin ilk blockchain fonunu açmasıyla tüm dikkatleri üzerine çekti.

  Kripto Paralara Yatırım Yapılmayacak

  İş Portföy Genel Müdürü Tevfik Erarslan, fonun kuruluş gününde yaptığı bilgilendirme açıklamasında bu fonda kripto paralara yatırım yapmayacağını ifade etmişti. Fonda sadece blockchain odaklı bir strateji geliştirilecek ve Bitcoin, Ethereum gibi kripto paralara yatırım yapılmayacak

  İş Portföy Blockchain Teknolojileri Karma Fonunda dünyaca ünlü ABD şirketleri arasında yer alan Walmart, Amazon, Microsoft, Visa, IBM gibi şirketlere yer veriliyor. Ancak şu ana kadar yapılan hisse yatırımlarının yaklaşık yüzde 10’unu Square, Microstrategy ve Galaxy Digital gibi kripto para sektörü firmalarından oluşuyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle