Kripto Para

Kenevir çiftliği diye basıldı, BTC madencilik tesisi çıktı!

  İngiltere’de polis ekipleri gelen bir ihbar üzerine bir fabrikaya operasyon düzenledi. Kenevir yetiştirildiğinden şüphe duyulan fabrikaya 18 Mayıs tarihinde yapılan baskında, aslında fabrikada kaçak elektrik ile Bitcoin (BTC) madenciliği yapıldığı ortaya çıktı.

  Kripto para piyasalarının son dönemlerde en sıcak gündem maddelerinden biri kripto para madenciliği. Elon Musk’ın Bitcoin (BTC) madenciliğinin çevre kirliliğine yol açtığını söylemesi ve Tesla’nın BTC ödemelerini askıya almasıyla başlayan süreç, Çin’den gelen haberler ile devam etti. Çin, BTC madenciliğine yönelik kısıtlama adımları attı. Bu gelişmeler ile kripto para madenciliği, son günlerin en çok konuşulan ve tartışılan konularından biri oldu. Şimdi ise ilginç bir tespit ile İngiltere’de bir fabrikada kaçak elektrikle BTC madenciliği yapıldığı ortaya çıkarıldı.

  İngiltere’de West Midlands polisi 27 Mayıs tarihinde resmi sitesinden bir duyuru yayınladı. Duyuruda, geçtiğimiz hafta yapılan bir operasyonun detayları paylaşıldı. Açıklamaya göre polis ekipleri, gelen ihbarlar üzerine bir fabrikaya 18 Mayıs tarihinde bir operasyon düzenledi. İhbarlarda, söz konusu fabrikada kenevir çiftliği kurulduğu şüphesi yer alıyordu ve bu tesisin bir uyuşturucu şebekesi ile bağlantılı olduğundan şüphelenildi.

  Belirtiler Tipik Kenevir Çiftliğine İşaret Ediyordu

  Great Bridge Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan fabrika hakkında polis gelen ihbarlar üzerine inceleme başlattı. Yapılan incelemede, tesise gün içinde normalden çok fazla insanın girip çıktığı ve tesisin etrafında çok fazla kablo ve havalandırma borularının olduğu gözlemlendi. Ekipler tesisi drone ile yukarıdan gözlemlediğinde, binanın içindeki sıcaklığın normalden yüksek olduğunu fark etti. Tüm bunların “Tipik kenevir çiftliği belirtileri” olduğunu ifade eden ekipler, tesiste kenevir yetiştirildiğinden şüphelendi.

  “BTC Madenciliği Değil, Kaçak Elektrik Suç”

  Polis ekipleri daha sonrasında binaya operasyon düzenledi. Ancak içeride kenevir ile ilgili bir şey bulunmadı. Bunun yerine, içeride Bitcoin madenciliği yapmak için kullanıldığı tespit edilen yaklaşık 100 cihaz bulundu. Sandwell Polis Çacuşu Jennifer Griffin konuya ilişkin şunları söyledi:

  “Beklediğimiz şey kesinlikle bu değildi. Her şey kenevir yetiştirildiğine işaret ediyordu. Sanırım West Midlands’ta ikinci kez böyle bir kripto para madencilik tesisine denk geliyoruz.”

  Ardından yetkililer ekipmanlara el koydu. Çavuş Griffin, BTC madenciliğinin değil, kaçak elektrik kullanmanın suç olduğunu vurguladı. Operasyon sırasında binada kimse olmadığı için tutuklanan da olmadı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle